STSport

Kamil Bazelak w związku z licznymi pytaniami wyjaśnił ciekawskim pochodzenie swojego pseudonimu, którym posługuje się od czasów jego debiutu w zawodach Strongman.

-Wielu ludzi pisze do mnie e-maile pytając skąd pochodzi mój pseudonim „sceniczny”. Niektórzy myślą,że od Wanderleia Silvy – powiedział Bazelak– Nic bardziej mylnego. Historia powstania tej „ksywy” jest bardzo prosta i sięga 8 lat wstecz czyli czasów, kiedy nie interesowałem się jeszcze MMA. W 2004 roku kiedy startowałem w zawodach strongman odwiedzili mnie w Polsce znajomi z Holandii. Jeden z nich był Brazylijczykiem mieszkającym na stałe w Amsterdamie i nosił imiona „Raymond Wanderley” i to właśnie od niego zaczerpnąłem pomysł na pseudonim. W rezultacie od Ogólnopolskich Zawodów Strongman w marcu 2004 startuję już pod tym pseudonimem.

Poniższe filmy przedstawiają jedną z pierwszych imprez strongman w Pabianicach w 2004 roku w których wystąpił Kamil Bazelak. Relacjonujący tą imprezę przekręcił wtedy pseudonim strongmana, ale naocznie można się przekonać od kiedy i jakim pseudonimem posługiwał się już wtedy Bazelak.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.