STSport

Prokuratura Okręgowa w Płocku oskarżyła o dwa napady z użyciem broni palnej oraz usiłowanie rozboju Igora M., pochodzącego z Ukrainy, a mieszkającego w Polsce mistrza świata w armwrestlingu. Akt oskarżenia przekazano do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

-Zarzuty zawarte w oskarżeniu, dotyczą przestępstw popełnionych w latach 1995-96 na terenie woj. pomorskiego – poinformowała rzeczniczka prasowa płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska. Za czyny objęte aktem oskarżenia, w tym rozbój z użyciem broni palnej, grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Napad na księdza w Wigilię

Sprawa dotyczy napadu z użyciem broni palnej na mieszkanie, gdzie ofiarą rozboju padła kobieta, a świadkami zdarzenia były jej dzieci, napadu na plebanię i pobicie księdza, a także usiłowania rozboju na sprzedawcy sklepu meblowego. W obu napadach sprawcy zrabowali po około 3 tys. zł. Napastnicy – według śledczych, trzyosobowa grupa, której członkiem był Igor M. – działali w sposób bardzo brutalny. W przypadku rozboju na plebanii, do którego doszło w Wigilię 1995 r., domagali się od księdza pieniędzy, polewając go wodą i rażąc prądem. Śledztwo wielowątkowe Sprawę napadów i usiłowania rozboju płocka Prokuratura Okręgowa wyłączyła z większego, wielowątkowego śledztwa, dotyczącego kradzieży ładunku z samochodów ciężarowych pod Mławą (Mazowieckie) w lipcu 2010 r.

– Przy okazji tego postępowania ujawniono również okoliczności dotyczące innych zdarzeń, rozbojów z bronią i usiłowania rozboju. Wątek ten wyłączono do odrębnego śledztwa, jako niezwiązany bezpośrednio ze sprawą spod Mławy – wyjaśniła Śmigielska-Kowalska.

W areszcie od listopada W osobnym już postępowaniu ustalono, że jednym ze sprawców usiłowania rozboju i dwóch napadów z bronią, w tym na plebanię, był Igor M. Zatrzymano go i aresztowano na początku listopada 2012 r. Do zatrzymania Igora M. doszło w ramach większej akcji przeciwko grupom przestępczym prowadzonej przez CBŚ. Zarzut udziału w tych samych przestępstwach, w tym rozboju z użyciem broni, postawiono też drugiemu członkowi grupy przestępczej, ale w innym postępowaniu. Trzeci jest poszukiwany.

Autor: BOR/mtom / Źródło: PAP

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.