STSport

Jako ciekawostkę należy podać,iż Rocky „Snoway” pies strong mana i zawodnika sportów walki Kamila Bazelaka również zajmuje się „sportami siłowymi”. Rocky to Malamut Alaskan należący do jednej z najsilniejszych ras na świecie.

Podczas jednego z psich treningów w piaszczystym terenie przeciągnął z łatwością ważący niemal 1,5 tony samochód marki Volksvagen Golf V na odległość ponad dziesięciu metrów. „Rocky” jest tak silny,że podczas jednego ze spacerów bez problemów poturbował dwa agresywne owczarki niemieckie, które go zaatakowały.

– Ten pies nie zna strachu -powiedział Kamil Bazelak – Nie jest agresywny, lecz kiedy atakuje go jakiś inny pies nie ustępuje pola, nie wycofuje się. Radził sobie z amstafami, dobermanami, miał też zwycięskie starcie z rottweilerem. Nie widziałem jeszcze nigdy na oczy tak silnego psa – powiedział dumnie były strongman.

Nie od parady ta rasa psów nazywana jest na Alasce „Lokomotywą Północy”. Na co dzień Kamil Bazelak trenuje z Rocky’m biegając po lesie standardowy dystans od 10-12km. Towarzyszy im jeszcze jeden Malamut Alaskan,suka Mira „Wild Wind”.

Do innego rodzaju treningów jakiemu poddawane są psy strongmana należą  przeciągania ciężarowej opony używanej w koparkach i ładowarkach, a także przeciąganie obciążonych sań.

Malamuty używane były przez Indian z plemienia Mahlemiute do ciągnięcia ciężkich zaprzęgów,stąd we krwi mają rywalizację siłowo-wytrzymałościową.Malamuty to psy niezwykłe pod każdym względem.Z wyglądu przypominają wilki, są jednak łagodne dla człowieka, ale nie wobec innych psów.Wynika to z tego,że w przeszłości musiały walczyć o przywództwo w stadzie, o suki i pożywienie.Jako psy zaprzęgowe zostały wykorzystywane dopiero od 1896 roku, kiedy wybuchła gorączka złota,a poszukiwacze potrzebowali psów służących do przewożenia ciężkich ładunków.

Psy Kamila Bazelaka!

Categories: Filmy, Polecamy, Trening 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.