STSport

Michał Pasternak poznał swego najbliższego rywala na gali „Krwawy sport” 11 marca w Sauthampton dla Angielskiej Polonii w klubie „Oceania”. Będzie nim doświadczony Ireneusz Cholewa (10-11-2), zawodnik który ma już za sobą 4 porażki z rzędu i głośno myślał o zakończeniu kariery. Ireneusz od 2013 roku zalicza pasmo porażek na swej ścieżce MMA, nie licząc wygranej z Markusem Di Gallo (15-14). Ostatni pojedynek stoczył na gali Spartan Fight 7 w kwietniu, gdzie przegrał przez decyzję z Adamem Kowalskim (9-4) w Chorzowie. Częstochowski fighter jednak, swój debiut w MMA zaliczył blisko 11 lat temu, albowiem już 2007 roku!

Popularny „Pasta” uważany jest za najlepszego fightera województwa Świętokrzyskiego, na swoim koncie posiada 3 przegrane i 12 zwycięstw. Pińczowski fighter na codzień trenował w klubach kieleckich – Klincz u trenera Rafała Maciaszka, oraz Copacabana Kielce u Ignacego Wikło, a ostatnimi czasy zasilił ponoć najbardziej „prestiżowy” Gym w Polsce czyli WCA Fight Team. Po sukcesach popularnego „Pasty” na galach PL MMA, Michał podpisał kontrakt z Japońską organizacją One Championship, gdzie w 4 pojedynkach tylko raz udało mu się wygrać. Ostatni raz Michał Pasternak walczył w październiku 2017 roku przegrywając poprzez decyzję z Leonardo Ataidasem (10-3)

Na gali „Krwawy sport” w Sauthampton wystąpią również: znany z występów dla KSW – Jędrzej Maćkowiak (7-1) vs Johnny Walker (10-3)Gracjan Bąk (1-1) w starciu z Łukaszem Mielczarskim (2-0) z Częstochowy, Alan Jachimowski (3-0) z Gdańska kontra Jacek Rolinski (1-2)Michał Figlak vs Fabrizio Calio (2-3-1) z Włoch.

Grzegorz Prokop

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.