STSport

Mistrz Polski służb mundurowych w MMA Karol Zyra z Championa Ostrołęka oraz doświadczony Adrian Kurek z klubu Forca Dęblin MMA zmierzą się 11 marca w jednej z pierwszych walk gali FEN 16 Warsaw Reloaded na stołecznym Torwarze. Dla obu zawodników będzie to debiut w klatkoringu Fight Exclusive Night.

Karol Zyra (30 lat, 175 cm, 3-0) to przede wszystkim złoty medalista mistrzostw Polski służb mundurowych i brązowy medalista mistrzostw Wojska Polskiego w MMA. Perspektywiczny zawodnik klubu Champion Ostrołęka, którego sportem bazowym jest kick-boxing, doświadczenie w mieszanych sztukach walki zbierał głównie podczas zawodów amatorskich – na tym poziomie rywalizacji stoczył 42 pojedynki, wygrywając przed czasem połowę z nich. Z kolei jako zawodowiec Zyra jest niepokonany – w trzech walkach na galach Sparta i Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów pokonał kolejno Radosława Makowskiego, Karola Kurka i Białorusina Mansura Azerbieva.

Adrian „Rudy” Kurek (34 lata, 174 cm, 4-2) to jeden z najbardziej znanych zawodników i trenerów amatorskiego MMA w Polsce – jego podopieczni wielokrotnie zdobywali medale Amatorskiej Ligi MMA. Reprezentant klubu Forca Dęblin MMA na zawodowych arenach rywalizuje od 2012 roku. W ciągu niespełna półtora roku stoczył pięć walk, w których odniósł trzy zwycięstwa przed nokaut, ale nieźle rozwijającą się karierę pokrzyżował mu poważny uraz kolana. W marcu ubiegłego roku „Rudy” powrócił jednak do gry – przed własną publicznością w Dęblinie duszeniem zza pleców poddał Damiana Majewskiego, potwierdzając, że jest w świetnej formie, a po kontuzji nie ma śladu.

FEN 16 Warsaw Reloaded to drugie wydarzenie organizacji Fight Exclusive Night w stolicy Polski. W walce wieczoru gali na Torwarze zmierzą się Kamil Łebkowski z Brzylijczykiem Gabrielem Silvą, a w walce o pas w wadze średniej Paweł Żelazowski będzie walczył z Kamilem Gniadkiem. Kibice obejrzą też pojedynki MMA z udziałem Michała Oleksiejczuka, Sebastiana Kotwicy, Pawła Pawlaka, Arbiego Shamaeva i Bartłomieja Kopery, a w pojedynkach w formule K-1 wystąpią Arkadiusz Wrzosek, który zmierzy się z Arturem Bizewskim, oraz Radosław Paczuski i Marcin Szreder.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl i KupBilet.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.