STSport

W wyniku komplikacji związanych z pęknięciem tętniaka mózgu zmarła 32-letnia była zawodniczka MMA Katy Collins. Amerykanka miała na swoim koncie dwanaście zawodowych walk.

Zawodniczka była świadoma, że cierpi na tętniaka mózgu i w ostatnim czasie zbierała nawet pieniądze na niezbędną operację. Dokładnie 20 września opublikowała w mediach społecznościowych wzruszający apel o pomoc. Pięć dni później zmarła.
„W tej chwili potrzebuję pomocy, by przetrwać kilka najbliższych miesięcy, przy rosnących wciąż wydatkach osobistych i tych przeznaczonych na leczenie” – napisała w oświadczeniu.

Pochodząca z Arkansas zawodniczka nosiła przydomek „Czerwony Smok” i legitymowała się rekordem (7-5, 4 KO, 2 SUB). W przeszłości występowała m.in. w organizacji Bellator, a w ostatnim czasie swojej kariery była związana z Legacy Fighting Alliance.

„Straciliśmy naszą siostrę, jednak jeden z aniołów wrócił tym samym do nieba. Każda z poniższych fotografii ma swoje znaczenie. Prosimy, byście zastanowili się nad każdą z nich i wspominali piękne życie Katy Collins” – napisano na instagramowym profilu LFA.

Comments are closed.