STSport

Jak poinformowały światowe media w wieku 44 lat zmarł wczoraj w nocy były mistrz świata wagi ciężkiej Tommy Morrison (48-3, 42 KO). Przyczyną śmierci była kwasica metaboliczna, która doprowadziła do jego śmierci. Kwasica metaboliczna charakteryzuje się wysokim stężeniem substancji o odczynie kwaśnym we krwi i z reguły jest konsekwencją zatrucia alkoholowego, choroby nerek lub cukrzycy.

Tommy Morrison na zawodowych ringach stoczył 52 walki, z czego 48 wygrał, 3 przegrał i 1 zremisował. „The Duke” słynął z potężnego ciosu i dlatego 42 walki w swojej karierze wygrał przez KO. Na rozkładzie miał takich pięściarzy jak: George Foreman, Donovan Ruddock, Marcus Rhode, Bobby Quarry, Carl Williams czy Dan Murphy. Jedyne trzy porażki jakich doznał w swojej karierze pochodziły od wyśmienitych pięściarzy takich jak: Lennox Lewis, Ray Mercer i Michael Bentt.

15 lutego 1996 roku Tommy Morrison oznajmił, iż jest nosicielem wirusa HIV. Kilka miesięcy później, bo w listopadzie tego samego roku stanął jednak na ringu z Marcusem Rhode i pokonał go przez TKO w pierwszej rundzie. Później miał jednak problemy z zakontraktowaniem sobie walki z uwagi na chorobę i w rezultacie stoczył jeszcze dwa pojedynki, po czym zakończył karierę sportową.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.