STSport

Jak poinformował portal na sygnale.pl przed sądem w Szczecinie stanie 13 osób podejrzanych o wyłudzenia kredytów. Wśród nich jest 31-letni Daniel D., znany szczeciński zawodnik mieszanych sztuk walki MMA walczący na co dzień dla federacji KSW.  Akt oskarżenia obejmuje wyłudzenia na kwoty 4 mln zł.

Daniel D.

Daniel D.

-Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

 Daniel D. wedle zgromadzonych dowodów jest oskarżony o oszustwa bankowe, wyłudzenia kredytów i podrabianie dokumentów. We wrześniu 2011 roku został tymczasowo aresztowany, jednakże po krótkim czasie stosowania tego środka zapobiegawczego uchylono go. W lutym 2012 roku Daniel D. widziany był podczas gali KSW18 w Płocku jako jeden z zaproszonych gości.

Według ustaleń prokuratury szczecińskiej oskarżeni w latach 2008-2011 wyłudzali kredyty gotówkowe i hipoteczne z banków, posługując się podrobionymi dokumentami.
Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadziło Centralne Biuro Śledcze, a zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa  złożył dyrektor jednego ze szczecińskich banków.

Śledczy ustalili m.in., że większość kredytów, zarówno gotówkowych, w kwotach od 40 tys. do 50 tys. zł, jak i hipotecznych na zakup nieruchomości, w wysokości od 400 tys. do 800 tys. zł podejrzani zaciągali na prośbę Daniela D., który w tym celu podrabiał stosowne dokumenty. Łącznie wyłudzono kredyty na kwotę ok. 4 mln zł.

Daniel D. został też oskarżony o to, że wspólnie z żoną Sabriną D. wyłudził wart 1,5 mln zł kredyt hipoteczny. Podejrzani przyznali się w śledztwie do winy. Grozi im kara więzienia do 10 lat.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.