STSport

Youri Kalenga (20-1, 13 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Mateusza Masternaka (32-2, 23 KO) na gali w Monte Carlo, zdobywając pas WBA Interim wagi junior ciężkiej.

masternak_kalenga

 

Pojedynek rozpoczął się od ataków Kalengi, który zdominował pierwszą rundę, trafiając Masternaka kilkoma uderzeniami na korpus i głowę. Drugie starcie również przebiegało pod dyktando ofensywnie boksującego Afrykańczyka, choć Polak zaczął w tym starciu uruchamiać powoli lewy prosty.

W trzeciej rundzie „Master” zainkasował dwa mocne ciosy z prawej ręki przeciwnika, jednak nie był zraniony, a sam odpowiedział dobrym lewym na wątrobę. Czwarta odsłona ponownie stała pod znakiem dominacji mocno bijącego Kalengi. Dwie kolejne rundy także wygrał Kalenga, ale w szóstej odsłonie Masternak przeprowadził kilka skutecznych kontrataków.

W siódmej rundzie „Master” kilka razy wstrząsnął rywalem, trafiając go prawą ręką, jednak zawodnik z Afryki nadal nacierał. Kalenga wrócił do gry w ósmej odsłonie, całkowicie spychając do defensywy Polaka. Podobny obraz miały odsłony dziewiąta i dziesiąta, choć w miarę upływu czasu zmęczony Kalenga boksował coraz mniej intensywnie. Także mistrzowskie rundy przebiegły pod dyktando Afrykańczyka, który mimo krańcowego wyczerpania nie dał się zaskoczyć Masternakowi.

Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 113-115 dla Masternaka oraz 116-112 i 115-113 dla Kalengi, nowego „tymczasowego” czempiona WBA.

źródło i foto: ringpolska.pl

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.