STSport

2 listopada 2012 roku w Texas Station w  Las Vegas odbyła się gala  organizacji Resurrection Fighting Alliance. Federacja to powstała w 2011 roku i cały czas prężnie się rozwija. Ostatnio przejęła Titan Fighting Championship wraz z prawami do transmisji gali w telewizji AXS.

Gala RFA 4 była czwartą imprezą tej organizacji, na której mogliśmy tym razem zobaczyć byłą gwiazdę UFC Tysona Griffina (16-6), który zmierzył się z
Efrainem Escudero (18-6), który również na swoim koncie miał dwie walki w UFC, ale niestety przegrane. Sędzią pojedynku był znany i popularny Herb Dean.

Tyson Griffin od samego początku walki musiał odpierać ataki w parterze Efraina Escudero, który usiłował go, aż trzykrotnie poddać technikami kończącymi, za każdym razem jednak nieskutecznie. Griffin rewanżował mu się za to mocnymi ciosami w parterze.W drugiej rundzie Tyson trafiał swojego rywala silnymi uderzeniami w stójce. Escudero nie mogąc sobie poradzić z dominującym na tej płaszczyźnie Griffinem próbował obalenia, ale skończyło to się kontrą Tysona i skutecznym podcięciem. W parterze Escudero walczył z gardy i jak przystało na specjalistę od brazylijskiego jiu jitsu próbował poddać rywala dźwignią na rękę. W trzeciej rundzie Griffin znowu dominował w stójce, a walcząc w parterze ponownie wybronił się od techniki kończącej. W całym pojedynku bezwzględnie dominował Tyson Griffin. Był szybszy, często trafiał rywala, a w parterze wybraniał wszystkie próby poddań. Jego zwycięstwo na punkty było jednogłośne i bezdyskusyjne. W ten oto sposób zaliczył udany powrót do MMA po ostatniej porażce w październiku ubiegłego roku z Bartem Palaszewskim po której relegowano go z UFC. W federacji UFC Tyson Griffin stoczył w sumie 14 walk z czego 8 wygrał i 6 razy przegrał.

Jak ciekawostkę należy powiedzieć, że w organizacji Resurrection Fighting Alliance na gali RFA2 walczy przeciwnik Jana Błachowicza z gali KSW 20 Alexander Houston, który zmierzył się z Gilbertem Yvelem. Walka zakończyła się zwycięstwem Yvela przez nokaut w pierwszej rundzie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.