STSport

W walce wieczoru gali XTB KSW 93 w Paryżu Salahdine Parnasse, mistrz dwóch kategorii wagowych KSW, stanął do obrony tytułu wagi lekkiej przeciwko Valeriu Mircei, tymczasowemu czempionowi tej kategorii.

Panowie rozpoczęli od pojedynczych ataków kopnięciami. Szachowali się w stójce wyprowadzając błyskawiczne ataki. Szukali swojej szansy i to Francuz znalazł ją pierwszy. Najpierw trafił dobrym ciosem, a chwilę później wyprowadził wysokie kopnięcie na głowę i posła rywala na deski. Już na macie zaczął rozbijać go ciosami i w ten sposób zakończył walkę.

W drugiej walce wieczoru gali XTB KSW 93 do okrągłej klatki powrócił były mistrz wagi lekkiej, a dziś numer dwa rankingu tej kategorii, Marian Ziółkowski. Jego rywalem był wywodzący się z kickboxingu Wilson Varela. Polak od początku atakował ciosami prostymi. Varela wywierał presję i odpowiadał swoimi akcjami. Walka toczyła się w stójce, ale nagle Ziółkowski ruszył do nóg i obalił rywala. Varela jednak wstał i panowie znowu poszli na wymiany.
Od początku drugiej rundy Varela starał się zamykać Ziółkowskiego na siatce. Polak ruszył do ataku i obalił, ale Francuz szybko wstał i walka trafiła do klinczu. Varela dociskał Mariana do siatki, a gdy walka wróciła do stójki, Polak zaatakował, doznał kontuzji barku i nie mógł kontynuować pojedynku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.