STSport

13 października w Wiśniowej Górze przy ul. Tuszyńskiej 113 odbyła się charytatywna gala WLC5” Let’s Awake Alan”. Organizatorem gali było Europejskie Centrum Karate w Andrespolu przy wsparciu Gminy Andrespol. Był to kolejny event z cyklu Warriors of Life Championship, tym razem w całości poświęcony 7-letniemu karatece Alanowi Misiewiczowi, który uległ ciężkiemu wypadkowi i obecnie przebywa w śpiączce w Klinice Budzik. Alanek mimo młodego wieku wielokrotnie startował w zawodach karate Kyokushin zdobywając najwyższe trofea.

Podczas gali odbyła się publiczna zbiórka pieniędzy i licytacja pamiątkowych przedmiotów przekazanych na ten cel. Aktor Piotr Adamczyk znany między z roli Jana Pawła II postanowił wesprzeć Alanka i przekazał na książkę i audiobook z autografem. Odbyła się również licytacja książki, którą podarował specjalnie dla Alanka dziennikarz, prezenter telewizyjny, aktor i celebryta Tomasz Kammel. Licytowano również płytę grupy Varius Manx z autografami członków zespołu i dedykacją dla Alanka, a także koszulkę z autografami piłkarzy łódzkiego Widzewa, czy zdjęcia z autografami znanych piłkarzy.

Piotr Czołczyński przekazał na licytację dla Alanka samurajską tubę – element miecza japońskiego katany.

Podczas gali odbyło się dziewięć zawodowych i półzawodowych walk w formułach MMA i K-1.

Walki w oktagonie sędziował Grzegorz Szczepanik, a sędziami punktowymi byli: Paweł Gładysz, Artur Kędzierski i Przemysław Kubiak.

W pierwszym pojedynku otwierającym galę WLC5 „Let’s Awake Alan” Kamil Bazelak (10-11) stoczył walkę z Carlosem Williamsem (0-3), którego poddał anakondą w 48 sekundzie pierwszej rundy.
W kolejnej walce w formule MMA Kacper Tymków skrzyżował rękawice z Patrykiem Likusem. Tymków walkę przegrał w drugiej rundzie po ciosach w parterze. W trzecim pojedynku na gali zmierzyli się Kamil Wentlandt (1-0) i Karol Korski (0-1). Pojedynek wygrał w 52- giej sekundzie pierwszej rundy Kamil Wentlandt przez poddanie duszeniem.
Następnie również w formule MMA do klatki weszli Przemysław Popławski i Andrzej Grosicki. Walkę zwyciężył Andrzej Grosicki po trzez rundach na punkty (28-27, 30-29, 30-29).
Piąta walka odbyła się w formule K-1, w której Krystian Szczęsny szybko zakończył walkę wygrywając z Pawłem Orłem przez K.O w piętnastej sekundzie pojedynku, po kopnięciu kolanem na wątrobę.
W szóstej walce niepokonany na galach WLC Wojciech Buliński (13-2) zmierzył się z lokalnym zawodnikiem Dominikiem Dankowskim (0-1).Walka zakończyła się w 1, 11 minucie pierwszej rundy przez poddanie balachą.  „Akodo” na przestrzeni kilku lat na galach organizowanych przez WLC stoczył siedem zwycięskich walk. Na gali WLC5 zdobył pas mistrzowski wagi ciężkiej Warriors of Life Championship.
W kolejnym pojedynku na gali WLC 5” Let’s Awake Alan” w kategorii Open Mikołaj Dziąbor (3-3) pokonał przez poddanie duszeniem w 57 sekundzie walki Piotra Zaborskiego (0-3). Z kolei w ósmej walce na gali Kamil Bazelak (10-11) po raz drugi tego wieczoru wszedł do oktagonu. Jego walka z Damianem Laskowskim (1-1) zakończyła się zwycięstwem „Vanderleia” w 2 minucie i 45 sekundzie pierwszej rundy duszeniem trójkątnym rękoma.
W walce wieczoru w formule K-1 zmierzyli się Przemysław Goss i Radosław Ogrodowczyk. Walkę wygrał przez TKO w pierwszej rundzie, po mocnych low-kickach podopieczny trenera Grzegorza Chałubińskiego 32-letni Przemysław Goss.

Całkowity zysk z gali, a także wpływy z licytacji i kwesty charytatywnej przekazane zostały na rehabilitację Alanka.

Wyniki gali:

Walka wieczoru:

K-1 Pro: Przemysław Goss pokonał przez TKO Radosława Ogrodowczyka, 1 runda, 2:35

Główna karta

MMA Pro:

MMA: 105kg: Kamil Bazelak pokonał Damiana Laskowskiego przez poddanie trójkątnym duszeniem, 1 runda, 2:45

MMA Pro:Open: Mikołaj Dziąbor pokonał Piotra Zaborskiego przez poddanie duszeniem za pleców, 1 runda, 57 sek

MMA Pro: Wojciech Buliński pokonał Dominika Dankowskiego przez poddanie balachą, 1 runda, 1,11 min

MMA Pro:Open: Kamil Wentlandt pokonał Karola Korskiego, 1 runda, 52 sek, przez poddanie duszeniem za pleców

MMA Pro: 105kg: Kamil Bazelak pokonał Carlossa Williamsa przez duszenie anakondą – 1 runda, 0:48 sek

SEMI PRO MMA:

Semi  Pro MMA: 60kg: Patryk Likus pokonał Kacpra Tymków, 2 runda, 1:28 min, TKO (ciosy w parterze)

Semi Pro MMA:70kg: Andrzej Grosicki pokonał Przemysław Popławskiego jednogłośnie na punkty (28-27, 30-29, 30-29)

K-1 SEMI PRO:

K-1: 75kg: Krystian Szczęsny pokonał Pawła Orła przez K.O – 1 runda, 0:15 sek, kopnięcie kolanem( brzuch)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.