STSport

Władimir Kliczko (59-3, 50 KO)  po zwycięstwie nad Mariuszem Wachem ( 27-1, 15KO) stanie do kolejnej obrony mistrzowskich pasów wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF. Jego przeciwnikiem będzie niepokonany Włoch Francesco Pianeta (28-0-1, 15 KO).

Pięściarze zmierzą się ze sobą 4 maja na gali bokserskiej w Sap-Arena w  niemieckim Mannheim. Jak mówią zgodnie eksperci 28 letni leworęczny Pianeta nie będzie zbyt wymagającym przeciwnikiem dla championa wagi ciężkiej.  W 2009 roku Włoch stoczył remisową walkę z Albertem Sosnowskim. Wielu fanów boksu twierdziło, że w tym pojedynku był lepszy jednak Sosnowski. Jedynym osiągnięciem Franscesco Pianety poza tym jest jest pokonanie emerytowanych zawodników tj. Oliver McCall, Frans Botha, Robert Hawkins i Zack Page.

Fani boksu na całym świecie są zapewne rozczarowani tym jak Kliczko dobiera sobie przeciwników pokonując łatwych rywali takich jak Jean Marc Mormeck, Tony Thompson czy Mariusz Wach. Każdy z całą pewnością wolałby go zobaczyć w pojedynku ze znanym z agresywnego stylu walki Kubratem Pulevem.

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.