STSport

Gala UFC 205 w nowojorskiej hali Madison Square Garden, z pojedynkiem mistrzyni Joanny Jędrzejczyk z pretendentką Karoliną Kowalkiewicz, biła rekordy popularności. Dochód z biletów wyniósł 17 milionów dolarów, polski internet aż kipiał od emocji, ale wyniki oglądalności na żywo w Polsce jak podaje portal INTERIA.PL prezentują się katastrofalnie.

jedrzejczyk-vs-kowalkiewicz

Zaskakujące dane przedstawił na Twitterze Przemek Garczarczyk, dziennikarz Fightnews.com.
Opublikowaną wiadomość rozpoczął od wymownej uwagi: „To nie jest błąd w druku”. I rzeczywiście, można przecierać oczy ze zdumienia, bo rozgrzewające polskich fanów mieszanych sztuk walki, starcie dwóch rodaczek o tytuł mistrzyni wagi słomkowej federacji UFC, zanotowało fatalne wyniki oglądalności.
Z danych upublicznionych przez Garczarczyka wynika, że pojedynek na żywo, toczący się w niedzielę nad ranem naszego czasu, oglądały w Polsce – na kanale Extreme Sports – zaledwie 252 osoby.
Czy dane są wiarygodne? – Źródło jest pewne – napisał dziennikarz.
Po chwili dodał, że gala miała dużo lepszą oglądalność podczas retransmisji w poniedziałek (godz. 21), na poziomie niespełna 14 tysięcy widzów. To i tak mizerny wynik biorąc pod uwagę, że w kultowa hala MSG zgromadziła publika większa o siedem tysięcy.

źródło:interia.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.