STSport

Rashad Evans pewnie pokonał na punkty Phila Davisa,  a Chael Sonnen w taki sam sposób Michaela Bispinga. Dzięki tym wygranym obaj zdobyli prawo do walki o mistrzowskie pasy. Sporą niespodziankę sprawił Chris Weidman, który pokonał Demiana Maię, pomimo tego, że o walce dowiedział się ledwie na 11 dni przed galą.

Rashad Evans pokazał niesamowitą wszechstronność i dzięki temu udało mu się jednogłośnie na punkty pokonać Phila Davisa. Doświadczony Amerykanin zaprezentował świetną stójkę i walkę w klinczu. Udało mu się również zniwelować najgroźniejszą broń Davisa – zapasy. Jego obrony przed obaleniami były wprost rewelacyjne. Młody Davis właściwie tylko przez pierwsze dwie rundy stawiał opór – dobrze kopał na korpus i w nogi, próbował też atakować z klinczu. Druga połowa walki to jednak całkowita dominacja Evansa. Jego rywal nie potrafił się wyrwać z pewnego uścisku i miotał się jak ryba w sieci. Sędziowie również to widzieli i wszyscy zgodnie punktowali 50:45 dla Evansa. Dzięki temu zwycięstwu Rashad Evans zdobył możliwość walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej. Wiadomo już nawet kiedy zmierzy się tytuł z Jonem Jonesem – ma to być w maju na UFC 145 w Atlancie.

W drugiej walce wieczoru pyskaty Chael Sonnen, również jednogłośnie na punkty, pokonał Michaela Bispinga. Walka miała jednak o wiele bardziej wyrównany przebieg. Amerykanin był stroną atakującą, praktycznie przez wszystkie trzy rundy skutecznie obalał rywala, ale nie potrafił wykorzystać tej pozycji. Brytyjczyk szybko wychodził z opresji i walka znów wracała do stójki. Sam odgryzał się mocnymi ciosami w głowę Sonnena. Ten jakby wyczuwał, że sędziowie mogą nie być do końca przekonani o jego przewadze i przeprowadził na początku trzeciej rundy skomasowany atak. Był bardzo bliski założenia duszenia od tyłu rywalowi, ale Bisping się wyrwał. Zabrało mu to jednak sporo sił. Dla odmiany sama końcówka walki to zryw Brytyjczyka – zapunktował skutecznym obaleniem, ale było już za późno, żeby zrobić cokolwiek więcej. Sędziowie jednogłośnie punktowali na korzyść Sonnena – dwa razy 29:28 i raz 30:27. Dzięki temu zwycięstwu możemy spodziewać się już za jakiś czas powtórki z rozrywki, czyli walki Silva vs Sonnen 2. Aby jednak walka o tytuł mistrzowski w wadze średniej mogła dość do skutku mistrz – Silva – musi wyleczyć kontuzję, więc o żadnych terminach na razie się jeszcze nie mówi.

Sprawcą największej niespodzianki podczas gali był Chris Weidman. O walce dowiedział się 11 dni przed jej rozpoczęciem, miał sporo kilogramów do zrzucenia, żeby zmieścić się w limicie wagi średniej, a mimo to jednogłośnie wypunktował rutynowanego Demiana Maię. Amerykanin zaskoczył przede wszystkim dobrą stójką – szczególnie skuteczne były jego low-kicki i ciosy na korpus. Nie zapomniał również o swojej największej broni, zapasach –  korzystał z niej chętnie i skutecznie. W trzeciej rundzie obaj zawodnicy wyraźnie opadli z sił. Przez to Maia nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, a Weidman nie był w stanie zakończyć walki przed czasem. Fighterzy doczłapali do końcowego gongu, a sędziowie punktowali jednogłośnie na korzyść Amerykanina – dwa razy 29:28 i raz 30:27. Dzięki temu zwycięstwu Wiedman wciąż pozostaje niepokonany na zawodowym ringu (wygrał wszystkie 8 swoich pojedynków).

Żaden z zawodników głównej karty nie został nagrodzony bonusem. Za Walkę Wieczou po 65 tysięcy dolarów otrzymali Evan Dunham i Nik Lentz, za Nokaut Wieczoru taką samą kwotą nagrodzono Lavara Johsona, a za Poddanie Wieczoru uznano świetną dźwignię na nogę (miażdżenie łydki) Charlesa Olivieiry.

Oto wyniki

Walka Wieczoru

  • Rashad Evans pokonał Phila Davisa przez jednogłośną decyzję (50:45, 50:45, 50:45)

Główna Karta

  • Chael Sonnen pokonał Michaela Bispinga przez jednogłośną decyzję (29:28, 29:28, 30:27)
  • Chris Weidman pokonał Demiana Maię przez jednogłośną deczyję (29:28, 29:28, 30:27)

Karta Eliminacyjna

  • Evan Dunham pokonał Nika Lentza przez TKO (przerwanie przez lekarza) – 2. runda, 5:00
  • Mike Russow pokonał Johna-Olava Einemo przez jednogłośną decyzję (29:28, 29:28, 30:27)
  • Cub Swanson pokonał Georga Roopa przez TKO (ciosy) – 2. runda, 2:22
  • Charles Olivieira pokonał Erica Wesleya przez poddanie (miażdżenie łydki) – 1. runda, 1:43
  • Michael Johsnon pokonał Shane’a Rollera przez jednogłośną decyzję (29:28, 29:28, 29:28)
  • Lavar Johnson pokonał Joey’a Beltrana przez KO (ciosy) – 1.runda, 4:24
  • Chris Camozzi pokonał Dustina Jacoby’a przez poddanie (gilotyna) 3. runda – 1:08

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.