STSport

Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła starcie Khabiba Nurmagomedova (26-0, 8 KO, 8 SUB) z Conorem McGregorem (21-3, 18 KO, 1 SUB) o mistrzostwo wagi lekkiej. Do walki dojdzie na gali UFC 229, która odbędzie się 6 października w Las Vegas.

O tym pojedynku mówiło się od długiego czasu, lecz za sprawą rozbratu McGregora z oktagonem negocjacje się przeciągały. Ostatnio jednak pojawiało się coraz więcej sygnałów mówiących, że potwierdzenie jest blisko. A kiedy największa organizacja MMA na świecie poinformowała, że w piątek odbędzie się specjalna konferencja prasowa, na której zdradzone zostaną plany na kolejne tygodnie, to wszyscy fani oraz eksperci byli pewni: to jest ten dzień.
Khabib przekonywał, że żadnego kontraktu nie podpisał, szef UFC w trakcie konferencji także był bardzo ostrożny, ale na jej koniec zaskoczył. – Mam wam jeszcze jedno do pokazania – powiedział Dana White, a po chwili na ekranie ukazała się pierwsza zapowiedź hitowej walki.
Walka Khabib – McGregor odbędzie się 6 października na gali UFC 229. Stawką będzie tytuł wagi lekkiej należący do Dagestańczyka.
Dla Irlandczyka będzie to powrót do oktagonu po prawie dwóch latach przerwy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.