STSport

Wszystko wskazuje na to, że podczas gali UFC 166 zobaczymy pojedynek Daniela Cormiera z Roy’em Nelsonem. Warunek jest jeden. „Big Country” musi podpisać nowy kontrakt z UFC.

Nie od dziś wiadomo, że Daniel Cormier pragnie zejść do niższej kategorii wagowej, by tam spróbować swoich sił w walkach z najlepszymi półciężkimi na świecie. Zawodnik AKA chciałby jednak stoczyć przed debiutem w dywizji do 93 kilogramów jeszcze jeden pojedynek. Jako przeciwnika wybrał sobie Roy’a Nelsona, z którym chciałby zawalczyć na gali UFC 166.

Problem jest jeden, „Big Country” nie ma aktualnego kontraktu z największą organizacją MMA na świecie. Jak się jednak okazuje, zarząd UFC rozmawia z Nelsonem na temat nowej umowy: – Jeśli podpiszemy z nim nowy kontrakt na czas, to będziemy chcieli jego starcia z Danielem Cormierem na UFC 168 – powiedział prezydent UFC Dana White.

O pojedynek z niepokonanym Cormierem stara się Fabricio Werdum, który osobiście odwiedził w ostatnich dniach prezydenta UFC. Daniel powiedział, że może się zmierzyć z Brazylijczykiem, jednak tylko w przypadku, gdy nie uda się zakontraktować Nelsona.

UFC 166 odbędzie się 19 października w hali Toyota Center w Houston. W walce wieczoru zobaczymy trzeci pojedynek pomiędzy Cainem Velasquezem a Juniorem dos Santosem. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski w wadze ciężkiej.

sportowefakty

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.