STSport

Brytyjski pięściarz Tyson Fury, który pod koniec listopada w Duesseldorfie pokonał jednogłośnie na punkty Ukraińca Władimira Kliczkę w walce o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej, został przed federację IBF pozbawiony tytułu. Pozostaną mu pasy WBA i WBO.

kliczko_fury

Oficjalnie powodem jest odmowa walki z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem, pretendentem wyznaczonym przez IBF. Fury zamiast pojedynku z Ukraińcem, zdecydował się na rewanż z Kliczką.
Jednak według nieoficjalnych informacji, powodem, jak informują brytyjskie media, jest „przestępstwo z nienawiści” o jakie może zostać oskarżony Fury, który w jednym z wywiadów opublikowanych jeszcze przed walką z Kliczką bardzo krytycznie wypowiadał się na temat homoseksualizmu.
Jego zdaniem:
zanim diabeł przyjdzie do naszych domów, homoseksualizm stanie się legalny w wielu krajach.

O odebraniu Fury’emu tytułu poinformował BBC we wtorek wieczorem Lindsey Tucker, członek władz federacji IBF.
Przed walką z Kliczką Fury krytycznie wypowiadał się także na temat aborcji, przyznał, że doping powinien być w sporcie zalegalizowany, gdyż tylko wtedy „będzie on sprawiedliwy”.
Wypowiedzi boksera spotkały się z Anglii z powszechną krytyka. Ponad 100 tysięcy osób podpisało petycję wzywającą BBC do wykreślenia go z listy sportowych osobowości roku.
Co na to Tyson Fury? „Cygan” niezbyt się przejął decyzją federacji IBF.
Jeśli WBA, WBO i IBO również chcą zabrać to, co moje, to proszę bardzo. Pozbawcie mnie pasów, piszcie petycje, ale nigdy nie zabierzecie mi tamtego wieczoru. Koniec jest blisko, żałujcie za grzechy!— powiedział bokser.
I dodał:
To musi boleć co niektórych, że najlepszym pięściarzem na tej planecie jest Cygan
28 listopada Fury pokonał jednogłośnie na punkty (115:112, 115:112, 116:111) Kliczkę w walce o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF. Kliczko stracił tytuł po 12 latach.

źródło:/PAP/sportowefakty.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.