STSport

Wielkimi krokami zbliża się kolejna gala najlepszej polskiej federacji i jednej z największej w Europie. KSW 41 w Katowicach może pochwalić się naprawdę ciekawą rozpiską. Oprócz freak fighta który przyciągnie standardowych zjadaczy chleba, zobaczymy w sobotę świetne, sportowe zestawienia. Gala wyróżnia się tym, że nie ma w niej walk, w których wyraźnie możemy wskazać faworyta. Jak więc bedą wyglądać wyniki walk? Postaram się nakreślić moją wizję co do ich przebiegu…

MACIEJ KAZIECZKO 3:0 VS GRACJAN SZADZIŃSKI 6-2

Pojedynek dwóch zawodników, którzy preferują walkę w stójce. Z jednej strony Ankosiak z Poznania, z drugiej Berserker ze Szczecina. Patrząc na to jak techniczny kickboxing posiada Kazieczko, widzę go w roli faowryta. Myślę że Szadziński, posiadający twardą szczękę i charakter będzie szedł stale do przodu, szukając przy tym nawet obaleń i klinczu. Jednak Maciej przepyka po prostu przez trzy rundy na wstecznym, wyrywając jednogłośną decyzję od sędziów.

Kazieczko przez decyzję

ŁUKASZ RAJEWSKI 7-2  VS SALAHDINE PARNASSE 9-0

Prawie połowę swoich walk francuz wygrał przez poddania. Po stronie Łukasza stoi za to mocny kickboxing i aż 5 walk skończonych przez KO/TKO. Czyli bardzo prosta sprawa… Jeśli Łukasz nie da się obalić, wygra. Jeśli jednak Parnasse przeniesie walkę do parteru, może się to skończyć nie ciekawie. Ameryki tutaj nie odkryję… Myślę jednak, że Raju na tyle długo jest już w MMA, by narzucić swój styl w tym pojedynku i nie dać się zdominować 20 letniemu francuzowi. A nawet wyczuwam że naruszy go i skończy przed czasem.

Rajewski przez KO

KAMIL SZYMUSZOWSKI 16-4 VS GRZEGORZ SZULAKOWSKI 8-1

Panowie przywykli do tego, by nie rozpieszczać publiczności emocjonującym stylem walki. Kamil ma na swoim koncie 4 zwycięstwa w KSW. Takie nazwiska jak Zawada, Verzbickas i Jewtuszko robią wrażenie… Łódzki fighter walczy mądrze i skutecznie. Uważam że jest bardziej technicznym i lepiej poukładanym zawodnikiem od Szulakowskiego. Jest tylko jedno ale… To będzie jego druga walka w kategorii lekkiej po przenosinach z półśredniej. I w ostatniej walce z Szadzińskim nie wyglądał już tak dobrze. Nie wiem czy to dla niego odpowiedni limit. Mimo wszystko uważam, że nie da się obalić Grześkowi (który w swoich walkach głównie ucieka się do sprowadzania walk i obijania z góry) i wygra przez decyzję, po kolejnym, nudnym pojedynku.

Szymuszowski przez Decyzję

DAMIAN JANIKOWSKI 1-0 VS ANTONI CHMIELEWSKI 32-16

Przed brązowym medalistą olimpijskim w zapasach nie lada wyzwanie. Już w drugiej walce dostaje jednego z największych weteranów polskiego MMA. Antoni Chmielewski toczył boje w KSW gdy Damian miał 13 lat. Kolosalna różnica doświadczenia, co na pewno będzie ogromnym atutem dla Antoniego. Dlaczego więc to Janikowski jest wyraźnym faworytem u bukmacherów? Moim zdaniem głównie dla tego, że jest tu osobą, której zdecydowanie bardziej zależy na zwycięstwie. Nie oszukujmy się… Chmielewski jest u krańcu swojej kariery, Damian ją dopiero rozpoczyna. Ma za sobą potężny bagaż umiejętności i doświadczenia wyniesiony z zapasów. Po stronie jego przeciwnika jest głównie Judo. Judo VS Zapasy? Myślę że tak można nazwać tą walkę. Bo Antoni pokazał w ostatnim pojedynku, że jego umiejętności walki w stójce nie są na rewelacyjnym poziomie. Mimo, że jest w MMA już 15 lat. Uważam że Damian wygra to starcie, trafiając Chmielewskiego i dobijając go na ziemi. Ale broń Boże nie stawiał bym go po tak niskim kursie, który głównie oscyluje w granicy 1,3.

Janikowski przez KO

FERNANDO RODRIGUES 11-3 VS MICHAŁ ANDRYSZAK 19-6

Młody wilk polskiego MMA, kontra były mistrz federacji KSW. Michał ma na swoim koncie 5 walk z rzędu wygranych w MMA. Nie można jednak zapominać o tym że miesiąc temu dostał KO, podczas walki w Kickboxingu. Rodrigues powraca po przegranej walce z Marcinem Różalskim. Oboje lubią kończyć walki przed czasem, oboje lubią wchodzić w wymiany. Proszę więc nie mrugać podczas tego pojedynku. Ciężko wskazać faworyta, jednak patriotyzm a zarazem wiara w naprawdę duże umiejętności Michała sprawia, że to jego widzę jako zwycięzcę tej walki.

Andryszak przez KO

MARCIN WRZOSEK 12-4 VS ROMAN SZYMAŃSKI 10-3

Walka na którą czekam najmocniej ze wszystkich. Jestem fanem umiejętności obu zawodników. Po stronie Romana stoją świetne umiejętności pięściarskie i dobre jiu jitsu – Marcin Wrzosek lubi wymiany i zawsze idzie do przodu. Trenujący w Łodzi Marcin, to były uczestnik The Ultimate Fighter i zawodnik UFC. Szymański dzierżył pas FEN i wygrał już dla KSW dwie walki. Kto wygra? Myślę że Szymański… Będzie szybszy na nogach, i wystarczająco zaskakujący by obalac Wrzoska i obijać z góry. Nie zdziwił bym się jednak, gdyby Marcin po prostu ustrzelił Poznaniaka jakimś ciosem i wygrał przez KO. Stawiam jednak na decyzję dla Szymańskiego, bo Wrzoska ciężko znokautować a nie poddał go nawet Kleber Koike.

Szymański przez decyzję

Kleber Koike Erbst 22-4 VS Artur Sowiński 18-8

Drugie starcie obu fighterów. W pierwszym to Polak był górą, zdobywając pas federacji KSW w wadze piórkowej. Znów losy obu panów się krzyżują. Tym razem jednak Japończyk jest mistrzem, a Artur będzie próbował odebrać „swoją własność”. Czy scenariusz będzie podobny i Kornik wywalczy decyzję? Nie sądzę… Myślę że obecny mistrz poprawił się w wielu aspektach swojej gry. Jego potężne jiu jitsu pozwoliło mu zdominować Marcina Wrzoska. Jego stójka również jest zdecydowanie mocniejsza niż dwa lata temu. Przewiduję że tym razem po prostu sprowadzi i udusi Kornika, odsyłając go do krainy wiecznych snów.

Kleber Koike Erbst przez poddanie

POPEK MONSTER 3-2 VS TOMASZ OSWIECINSKI 0-0

Nie mogę wypowiedzieć się na temat umiejętności „Stracha”, bo nigdy nie bił się w MMA ani amatorsko, ani zawodowo. Typowy freak fight, ponieważ wystąpią w nim zawodnicy którzy na temat tego sportu mają niewielkie pojęcie. Popek to moim zdaniem beztalencie, i koleś bez charakteru. Uważam że jest cienki jak kabanosy z lidla. Mnóstwo osób po półrocznym stażu treningowym posiada zdecydowanie więcej techniki. Strachu za jak mówi trenował kiedyś Judo. Cóż więcej można powiedzieć… To nie jest walka MMA, więc naprawdę niewiele… Ale wyczuwam że sportowo mocniejszy będzie Oświecinski. Może dlatego że nie wąchał tyle koksu i przez to nie zejdzie tak szybko na zawał jak Popek.

Oświecinski przez TKO

BORYS MANKOWSKI 19-6 VS ROBERTO SOLDIC 12-2

Zmiana pretendenta do walki o pas na tydzień przed, czyli Dricus du Plessis wypada z powodu kontuzji. Zastępstwo naprawdę godne. Soldic aż 10 z 12 pojedynków kończył przez nokaut. Bił się dla prestiżowej federacji Cage Warriors. Borys Mańkowski to jednak ktoś, kto od lat był najbliżej pokonania Mameda Chalidowa. Nie zrobił tego, bo moim zdaniem decyzja tamtego starcia była słuszna, co nie zmienia faktu, że pokazał naprawdę wysoki poziom umiejętności. Uważam, że wygra to starcie przez decyzję. Jest wszechstronniejszym i dojrzalszym zawodnikiem. Jednak świat mi się nie zawali, i nie będę zbierał szczęki z podłogi, jeśli będziemy świadkami zmiany na tronie kategorii półśredniej… Uważam, że to trudniejszy rywal niż Afrykański mistrz. Przez co nie zachęcam do stawiania na Borysa bo kursy zdecydowanie za niskie…

Mańkowski przez decyzję

 

Categories: MMA, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.