STSport

Portal STSPORT przeprowadził wywiad ze znanym strongmanem Tyberiuszem Kowalczykiem, który już 16 grudnia 2012 na gali MMA w Londynie skrzyżuje rękawice z gwiazdą federacji KSW Mariuszem Pudzianowskim. Jak popularny „Tyberian” zamierza walczyć z Pudzianem? Jaką odpowiedź przygotował dla byłego mistrza świata strongman? Co sądzi o powodach wycofania się z walki Marcina Najmana?

Redakcja: Czy może pan potwierdzić informację o zmianie rywala na gali w Londynie? Będzie Pan walczył z Mariuszem Pudzianowskim?

Tyberiusz Kowalczyk: Tak. To już pewne, 16 grudnia walczę z Pudzianem na zasadach MMA

Redakcja:Jaki był powód wycofania się Pana rywala Marcina Najmana?

Tyberiusz Kowalczyk:O to trzeba zapytać Najmana , ale chyba wszyscy doskonale wiemy, jaki był tego powód.

Redakcja:Czy niespełna trzy tygodnie jakie Panu pozostały do gali wystarczą na przygotowanie do formuły MMA?

Tyberiusz Kowalczyk: Przygotowywałem się do pojedynku na zasadach K-1, bo w tej formule pierwotnie miałem się bić z Najmanem. Niestety walka z Pudzianem odbędzie się w MMA, które rożni się od K-1, tak jak piłka ręczna od piłki nożnej. To zupełnie inny sport ,inna taktyka walki. Nie boję się jednak podobnych wyzwań, dlatego podjąłem rękawicę i zamierzam zrobić wszystko, żeby tą walkę wygrać!

Redakcja: Mariusz Pudzianowski zapewne będzie chciał sprowadzić walkę do parteru i tam zasypać Pana ground and pound? Jaką ma Pan na to receptę?

Tyberiusz Kowalczyk: Jestem na to przygotowany i doskonale wiem, że będzie chciał ściągnąć mnie do parteru, bo w stójce ma ze mną niewielkie szanse. Nie zapominajmy jednak, że walka w MMA zaczyna się właśnie w stójce i to już będzie Pudziana problem, żeby mnie sprowadzić na ziemię. Jestem przygotowany na taki scenariusz i z całą pewnością na pewno mu tego nie ułatwię (śmiech)

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w walce.

Dziękuję również i pozdrawiam

Rozmawiał: Maciej Dębowski

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.