STSport

Kolejnym przeciwnikiem Tomasza Adamka (48-2, 29 KO)  będzie Bułgar Kubrat Pulew (17-0, 9 KO) .Walka ta będzie eliminatorem do walki z Władimirem Kliczko o pas mistrzowski IBF wagi ciężkiej.

– Jest bardzo poważne zainteresowanie ze strony obozu Kubrata Pulewa,  aby walka pomiędzy Kubratem a Adamkiem odbyła się w Stanach Zjednoczonych.  Nieoficjalnie powiem, że taką szansę na lokalizację pojedynku oceniałabym na 90 procent – powiedziała szefowa  Main Events Kathy Duva.

Promotorzy Bułgara chcieliby, aby ich zawodnik już na przełomie marca i kwietnia 2013 roku stanął do walki z Polakiem na gali w USA. Z tego, co jednak wiadomo Roger Bloodworth oczekuje, aby Tomasz Adamek odpoczął minimum dwa miesiące od treningów. Chce, aby jego zawodnik nabrał świeżości przez pojedynkiem z Kubratem.Termin ten jest więc mało realny.Przypomnijmy, że Góral z Gilowic po porażce z Witalijem Kliczko bardzo intensywnie trenował i aż czterokrotnie w 2012 roku stanął do walki pokonując takich zawodników jak Nagy Aguilera, Eddie Chambers, Travis Walker i Steve Cunningham.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.