STSport

Wielkimi krokami zbliża się gala KSW 21. Znamy już cały fight card tej imprezy, a na forach dyskusyjnych toczą się zażarte debaty na temat wyników tej gali.

Jak typuje redakcja STSPORT?

W walce wieczoru zobaczymy Mamed Chalidowa (25-4-2) w pojedynku z Melvinem Manhoefem (26-9-1). 

Jaki będzie wynik tej walki?  Holender z całą pewnością ma mocniejszą stójkę niż Chalidow, więc dążyć będzie do ostrych wymian na tej właśnie płaszczyźnie. Mamed będzie starał się z całą pewnością sprowadzić walkę do parteru i tam poddać swojego rywala. Typujemy zwycięstwo Mameda Chalidowa przez poddanie w pierwszej rundzie.

Drugi pojedynek to Michał Materla (17-3) vs. Rodney Wallace (14-5).

„Cipao” wraca na KSW po wcześniejszej wygranej z Jayem Silvą na punkty. Rodney Wallace walczył już wcześniej w Polsce i podczas KSW 19 w maju został efektownie znokautowany przez Mameda Chalidowa. Po tej porażce Amerykanin bił się jeszcze dwukrotnie  pokonując przed czasem Aarona Johnsona i Cristiano Lazzarini.

Jaki przebieg będzie miała ta walka?  Uważamy, że Rodney Wallace wygra przez jednogłośną decyzję po trzech rundach ciężkich zmagań.

Kolejny walka to Aslambek Saidov (12-3) vs. Borys Mankowski ( 13-4-1).

Wychowanek klubu Ankos Zapasy Poznań od czasu swojej porażki z Niko Puhakką w 2010 roku zaliczył cztery wygrane i jeden remis z byłym zawodnikiem UFC Peterem Sobottą.To świetny i perspektywiczny zawodnik, który stoczył ostatnio na gali KSW 20 zwycięską walkę z Rafałem Moksem uznaną później za walkę wieczoru.

Jego przeciwnik Aslambek Saidov, kuzyn Mameda Chalidowa  stoczył ostatnio walkę poza KSW przegrywając przed czasem z Duńczykiem Morten Djursaa przez TKO w pierwszej rundzie. Wcześniej jednak wygrał siedem walk pod rząd mając na rozkładzie Rafała Żydaka,Marco Santi,Domingosa Mestre,Rubena Crawforda, Rafała Moksa i Grigora Aschugbabjana.

W walce pomiędzy Saidovem a Mańkowskim stawiamy na zwycięstwo Borysa Mańkowskiego, który naszym zdaniem zwycięży przez poddanie w drugiej lub trzeciej rundzie.

Czwarta walka to starcie rewanżowe Macieja Jewtuszko (9-2) z Arturem Sowińskim ( 12-6).

Przypomnijmy, że faworyzowany  „Irokez” podczas KSW 17 dostał ciężki nokaut w pierwszej rundzie od „Kornika”.  Sowiński w 2012 roku stoczył dwie walki. Jedną przegrał przez poddanie z Curtem Wartburtonem, a druga z Artemem Lobovem została uznana za przez organizatora za No Contest.

A jak sprawował się w tym czasie „Irokez” ? Jewtuszko po niespodziewanej porażce z Sowińskim pokazał swoją klasę i w walce z Deanem Amassingerem na KSW18 wygrał przez TKO notując w ten sposób udany powrót na gali KSW. Gdyby, jednak w walce z Anglikiem Jewtuszko odniósł kolejną porażkę to najprawdopodobniej nie zobaczylibyśmy go więcej na galach organizowanych przez federację KSW.

Jaki tym razem typujemy wynik?  Uważamy, że Maciej Jewtuszko wygra przez TKO.

W piątym pojedynku zobaczymy znowu Krzysztofa Kułaka (25-12-2), który po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją kręgosłupa wraca do zmagań na arenie najlepszej federacji w Europie jaką jest KSW.

Popularny „Model” zmierzy się tym razem z Piotrem Strusem (7-1), który ostatni swój pojedynek przegrał przed czasem z Wendresem Carlosem da Silva podczas gali MMA Attack 2.

Jak skończy się pojedynek weterana KSW z młodym stójkowiczem z Nastula Team? Naszym zdaniem zwycięży przez poddanie Krzysztof Kułak.

Szósta walka to pojedynek zagranicznych rywali. W ringu KSW staną naprzeciwko siebie doskonale znani polskim fanom MMA Jay Silva (8-6) i Matt Horwich (27-21-1).

Tym razem stawiamy na zwycięstwo przez decyzję Jaya Silva.

Siódme starcie na tej gali to walka kobiet. Na ringu staną naprzeciwko siebie Paulina Bońkowska (3-1) – siostra Szymona Bońkowskiego, która zmierzy się z łodzianką Karoliną Kowalkiewicz (1-0).

Jesteśmy zdania,że zwycięży przez poddanie w pierwszej rundzie bardziej doświadczona zawodniczka, czyli Paulina Bońkowska. Nie od parady bowiem jej brat Szymon jest trenerem samego Mameda Chalidowa.

Czy nasze typowania, analizy i oczekiwania będą adekwatne do sytuacji na ringu podczas gali KSW 21, to dopiero zweryfikuje niedaleka przyszłość. Zostało nam jeszcze 16 dni do KSW 21 – Final Resolution i zapewniamy was, że czeka nas naprawdę duża dawka emocji! Nic nie jest jeszcze przesądzone i wszystko się może tak naprawdę zdarzyć. Każda z tych walk o których napisaliśmy może mieć zupełnie inny przebieg niż to prognozujemy… Pozostaje nam, więc tylko czekać, a potem mocno kibicować…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.