STSport

Zapraszamy wszystkich do przeczytania wywiadu z międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej, z Thierry Rameau Sokoudjou. Reprezentant Team Quest opowiada o swoim pobycie w Polsce, przygotowaniach oraz najbliższym rywalu, o Janie Błachowiczu.

 

Rameau Thierry Sokoudjou

Rameau Thierry Sokoudjou

Druga walka w Polsce, druga na gali KSW i drugi pojedynek z Janem Błachowiczem. Co powiesz o swoim pierwszym pobycie w naszym kraju, polskiej kulturze i samym widowisku na którym walczyłeś?

– Na prawdę bardzo podobała mi się ostatnia wizyta w Polsce i jestem szczęśliwy, że znowu was odwiedzę. Kocham Polskę, ludzie są tutaj bardzo mili, a sama gala jest niesamowita. Uwielbiam to z jaką starannością produkowane jest wasze show, dzięki temu mogę przypomnieć sobie moje chwile w Pride. To wspaniałe uczucie!

Jan Błachowicz w wielu wywiadach podkreśla, że nie wie co się z nim działo gdy skrzyżowaliście rękawice po raz pierwszy. Bardzo chciał tej walki rewanżowej. Zgodziłeś się na rewanż, a przecież tak naprawdę nie musiałeś. Dlaczego?

– Jestem wojownikiem, walczę z kimkolwiek kto chce walczyć ze mną. A co tego, że Jan mówi, że nie był sobą, mam nadzieję, że 26 listopada będzie w swojej najlepszej dyspozycji. Nie mogę się tego doczekać!

Będziesz bronić pasa międzynarodowego mistrza KSW. Jest to dla ciebie większa mobilizacja, czy większy stres, bo jakby nie było kładziesz na szalę swoje trofeum?

– Chociaż to moja pierwsza obrona tytułu w karierze, nie sądzę, żebym podszedł do tej walki jakoś inaczej. Zawsze trenuję najciężej jak to tylko możliwe.

Niedawno – z tego miejsca gratuluję – zostałeś ojcem. Masz chyba w sobie teraz dwa razy więcej siły, determinacji i masz dla kogo zwyciężać.

– Dziękuję, bycie ojcem jest super i sprawia, że chcę być jeszcze lepszym zawodnikiem, by utrzymać moją rodzinę.

Pytałem o to przed pierwszą walką z Błachowiczem, ale zapytam raz jeszcze. Jakim zawodnikiem według ciebie jest Jan? Co o jego umiejętnościach możesz powiedzieć?

– Janek to bardzo zdolny zawodnik. To zaszczyt móc się z nim mierzyć.

Eksperci w Polsce, dziennikarze Sherdog.com wróżą Błachowiczowi wielką karierę nie tylko w Europie, ale również w USA, w UFC. Uważasz podobnie?

– Myślę, że ktokolwiek poświęca się cały jakiemuś celowi, może to osiągnąć. Jestem pewien, że Janek zrobi wszystko by dostać się do UFC, więc nie widzę dlaczego miałoby mu się to kiedyś nie udać.

Skoro Błachowicza chcą w UFC, a ty chcesz również tam walczyć możemy o waszym pojedynku mówić, że ten który go wygra trafi do organizacji braci Feritta?

– Oczywiście niech tak mówią. UFC to organizacja gdzie walczą najlepsi zawodnicy na świecie, ale na razie skupiam się na walce 26 listopada. Chcę być pewien, że dam dobre show przed polską publicznością.

Dziękuję za rozmowę.

– Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów MMA w Polsce i nie tylko.

KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.