STSport

Szymon Kołecki oficjalnie poznał rywala na galę Babilon MMA 5! Mistrz olimpijski już 18 sierpnia w Międzyzdrojach stanie przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze i zmierzy się z niepokonanym w zawodowym MMA Michałem Bobrowskim (7-0, 2 KO, 3 SUB). Transmisja wydarzenia na sportowych antenach Polsatu!

Szymon Kołecki już w sierpniu po raz trzeci w tym roku wystąpi na galach z cyklu Babilon MMA. W dotychczasowych pojedynkach mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów był bezbłędny – wszystkie sześć walk zakończył w pierwszych rundach nokautując swoich rywali. W Międzyzdrojach poprzeczka zostanie zawieszona jednak zdecydowanie najwyżej.

Na gali Babilon MMA 5 Kołecki zmierzy się z Michałem Bobrowskim. 23-latek, mimo młodego wieku, stoczył już siedem zawodowych pojedynków i wszystkie zakończyły się jego zwycięstwami. Popularny „Bober” ma w swoim rekordzie wygraną ze znanym z występów dla organizacji KSW – Vitorem Nobregą. Pochodzący z Dzierżoniowa zawodnik mierzy 190 cm wzrostu i doskonałe warunki fizyczne mają być jednym z jego atutów w konfrontacji z Kołeckim.
Bobrowski trenował m.in. pod okiem Tomasza Drwala w klubie Szkoła Walki Drwala, a do pojedynku z Kołeckim będzie przygotowywał się także z czołowymi zawodnikami polskiego MMA w stołecznym Berkut WCA Fight Team. Od dłuższego czasu współpracuje także z Jackson-Wink MMA, jednym z najlepszych klubów w Stanach Zjednoczonych.

– Ja nie jestem zawodnikiem, który wybiera sobie rywali. Trzeba czasami wyjść poza strefę komfortu, żeby wskoczyć na poziom wyżej. Często nie byłem faworytem w swoich walkach, a przecież do tej pory jestem zawodnikiem niepokonanym. Ryzykuję również teraz, ale Szymon może spodziewać się najlepszej mojej wersji – powiedział Bobrowski w rozmowie z Polsatsport.pl.

Karta walk Babilon MMA 5:

Walki wieczoru:

93 kg: Szymon Kołecki (6-0) – Michał Bobrowski (7-0)
77,1 kg: Daniel Skibiński (11-5) – TBA
83,9 kg: Rafał Haratyk (9-3-2) – Marcin Naruszczka (19-8-1)

Karta główna:

77,1 kg: Paweł Pawlak (13-3) – Rafał Lewoń (14-8)
93 kg: Dawid Pepłowski (0-0) – Sławomir Bryla (0-0)
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (5-0) – Said-Magomed Abdulkadirov (4-0)
93 kg: Piotr Grażewicz (1-0) – Łukasz Sudolski (1-0)

Transmisja gali Babilon MMA 5 już 18 sierpnia na sportowych antenach Polsatu!

Informacja prasowa Babilon MMA

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.