STSport

W dniu dzisiejszym rozpoczęła  oficjalna sprzedaż biletów na zaplanowaną na 6 grudnia  w UIC Pavilion w Chicago walkę o mistrzostwo świata WBC wagi junior ciężkiej.  W walce wieczoru  zmierzą się Krzysztof Włodarczyk (48-2-1,34 KO) i Giacobbe Fragomeni (31-3-2, 12 KO). 

Będzie to ich trzecia, niezwykle emocjonująca walka.  Pierwszy raz spotkali się  w maju 2009 roku w Gran Teatro, Rome, Lazio, a ich starcie o pas WBC zakończyło się werdyktem remisowym. O wakujący pas mistrzowski wagi junior ciężkiej spotkali się ponownie, równo rok później w łódzkiej Atlas Arenie. Tym razem Włodarczyk zastopował Fragomeniego już 8 rundzie przez TKO i zdobył pas mistrzowski WBC.

Krzysztof Włodarczyk przez kolejne cztery lata nie próżnował, pięciokrotnie stając do obrony mistrzowskiego pasa wagi junior ciężkiej. Pokonał Jasona Robinsona, dwukrotnie Francisco Palaciosa, Danny Greena i Rakhima Chakhkieva.

Giacobbe Fragomeni walczył sześć razy, pięć razy wygrywając i raz remisując. Czy 44 -letni Włoch pochodzący z Milanu będzie w stanie zdetronizować 32 -letniego „Diablo”?

– Diablo to dzisiaj zupełnie inny człowiek, zupełnie inny bokser. Jestem przekonany, że grudniowa walka nie będzie miała wiele wspólnego ze starciem sprzed trzech lat – powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” Giacobbe Fragomeni dając do zrozumienia, że Włodarczyk, jest dzisiaj w dużo gorszej formie.

Bilety na chicagowską galę zakupić można w kasach hali UIC Pavilion i na stronie Ticketmaster.com >>

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.