STSport

Po sukcesie 10 Batizado e Troca de Cordas w Opolu grupa Companhia Pernas Pro Ar Łódź postanowiła kuć żelazo póki gorące i zorganizowała seminarium ze świetnym specjalistą i graczem Capoeiry Instrutorem Piau. Zajęcia z udziałem Brazylijczyka miały miejsce w Łodzi przy ul.Pomorskiej 27.

Instrutor Frederico Alves „Piau” na co dzień mieszka w Brazylii w Pedro Leopoldo, które leży w mezoregionie Belo Horizonte.W Europie z tego co mówił jest pierwszy raz, ale bardzo mu się tutaj podoba.
Na seminarium z Brazylijczykiem przybyło ponad 50 osób w różnym stopniu zaawansowania w treningach Capoeiry. Instrutor Piau nie miał jednak z tym żadnych problemów.Podzielił ćwiczących na dwie grupy, pierwszą od Corda Branca do Amarela,a drugą od Corda Amarela do Corda Azul.W zależności od stopnia zaawansowania uczniów demonstrował rozmaite techniki Capoeiry.Po treningu technicznym przyszedł czas na roda i tutaj również gra odbywała się w dwóch roda jednocześnie.

Po zakończonym treningu uczestnicy seminarium zadawali Instrutorowi „Piau” pytania dotyczące Capoeiry, sposobów i strategii walki.
Grupa Companhia Pernas Pro Ar Łódź na zwieńczenie tego emocjonującego i niezwykle konstruktywnego spotkania z Brazylijczykiem zorganizowała pokaz Capoeira w centrum miasta na ul.Piotrkowskiej przy jednym z łódzkich pasażów, gdzie przy aplauzie licznej publiczności zademonstrowano najlepsze techniki Capoeira.

Inicjatywa z jaką wyszła CPPA Łódź zasługuje na najwyższe uznanie i gloryfikację, gdyż dzięki takim seminariom i pokazom brazylijska sztuka walki Capoeira staje się coraz bardziej popularna.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.