STSport

W dniach 1- 2 sierpnia w Warszawie odbyło się seminaria szkoleniowe organizacji International Budokai Union KyodoKyokushin. Szkolenia połączone były z ceremonią wręczenia certyfikatów na stopnie mistrzowskie. Kancho Misiak Maciej przekazał również nominacje na Branch Chief i Dojo Operator w Polsce.

Nominacje na wyższe stopnie otrzymali:
Shihan Andrzej Grajczyk 5 Dan,
Sensei Zdzisław Wołos 4 Dan,
Sensei Maciej Sikoński 3 Dan,
Sensei Eugeniusz Probyiholova 3 Dan,
Sensei Hanna Grużewska 2 Dan,
Sensei Arkadiusz Grzyb 2 Dan,
Sensei Dawid Dróżdż 1 Dan,
Sensei Izabela Idźkowska 1 Dan.

Decyzją Kancho Macieja Misiaka oraz polskich Branch Chief i Dojo Operator, Sensei Kamil Bazelak został jednogłośnie nominowany na funkcję Country Coordinator w Polsce.

W pierwszym dniu Seminarium Sztuk Walki KyodoKyokushin, pomimo trwającej pandemii Covid 19, do Warszawy przybyli niemal wszyscy przedstawiciele polskich klubów.
Pierwsze zajęcia prowadził Shihan Daniel Tobjasz (5 Dan), trener kadry w kickboxingu który zaprezentował innowacyjne rozwiązania techniczne, w płaszczyźnie walki kickboxerskiej. Kolejny panel treningowy prowadził Sensei Mateusz Bazelak 1 Dan, który obejmował pady i podstawowe rzuty Judo/Ju-Jitsu.
W trzecim panelu Sensei Kamil Bazelak (3 Dan), przeprowadził typowy trening MMA, w którym którym zademonstrował sprowadzenia i wykończenia w parterze.
Czwartym panelem podczas seminarium był trening Bunkai Kata z Kancho Maciejem Misiakiem, podczas, którego uczestnicy wykonywali elementy kata Seienchin w parach.
Piąty panel był relaksujący dla uczestników seminarium, albowiem były to zajęcia z rozwoju energetycznego i rehabilitacji w ruchu z Sensei Zdzisławem Wołosem (4 Dan).
W drugim dniu seminariów, które odbywało się w Honbu Dojo KyodoKyokushin, w pierwszym panelu Kancho Maciej Misiak zaprezentował interpretację kata Tensho. W kolejnym panelu Sensei Zdzisław Wołos przećwiczył z uczestnikami podstawowe techniki IKEN. Trzecim panelem był trening Kali Arnis, czyli filipińskiej sztuki władania nożem, którą prowadził Sensei Przemysław Piwowarski (2 Dan). W czwartym panelu seminarium Sensei Maciej Sikoński (3 Dan) zaprezentował swoje techniki specjalne, które stosuje w walce sportowej Kyokushin. Ukoronowaniem seminarium było tradycyjne Kumite.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.