STSport

16 marca w Bell Centre w Montrealu odbyła się długo oczekiwana gala UFC 158. W walce wieczoru zmierzyli się Nick Diaz i Georges St-Pierre.

W pierwszej rundzie GSP szybko obalił swojego rywala i przez 4,5 minuty skutecznie okładał go w parterze nie pozwalając mu wstać. W drugiej rundzie obraz walki był podobny. Absolutna dominacja St-Pierre. W trzecim starciu Kanadyjczyk rozpoczął walkę w stójce efektownym wyskokiem. Potem kluł lewym prostym celnie trafiając swojego rywala. Po minucie walki GSP obalił Amerykanina, który jednak szybko uciekł do stójki. Dalsza część walki toczyła się w górze, gdzie obydwaj zawodnicy wymieniali mocne ciosy. Nick Diaz zdołał kilka razy mocno i celnie trafić swojego rywala rozbijając mu nos. W końcówce  wyraźnie osłabiony po silnych ciosach Georges St-Pierre obalił Diaza i reszta walki toczyła się w parterze.

W czwartej rundzie walka rozgrywała się głównie w stójce. I tu zaczęła się uwidaczniać się lekka przewaga Diaza. Jego ciosy były bardziej precyzyjne i skuteczniejsze. Na dwie minuty przed końcem rundy GSP obalił Amerykanina i całkowicie kontrolował przebieg walki trzymając go w parterze. Kiedy Diaz próbował wstawać Kanadyjczyk cały czas znajdował się za jego plecami.

W piątym starciu po kliku wymianach Georges St-Pierre sklinczował dość długo trzymając swojego rywala w niedźwiedzim uścisku. W połowie rundy Amerykanin zaryzykował kopiąc wysokie kopnięcie i się wywrócił. GSP wykorzystał momentalnie to przenosząc walkę do parteru. Minutę i czterdzieści sekund przed zakończeniem walki Diaz uciekł z parteru do stójki. W końcówce walki  Georges St-Pierre trafił lewym prostym i następnie efektownie obalił swojego rywala. Potem spokojnie do końca walki kontrolował przebieg pojedynku. Całą walkę wygrał jednogłośnie na punkty Georges St-Pierre.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półśredniej
Georges St. Pierre pokonał Nicka Diaza przez jednogłośną decyzję

Główna karta:

Johnny Hendricks pok. Carlosa Condita przez jednogłośną decyzję
Jake Ellenberger pok. Nate’a Marquardta przez KO (ground and pound)-1 runda-3:00
Chris Camozzi pok. Nicka Ringa przez niejednogłośną decyzję
Mike Ricci pok. Colina Fletchera przez jednogłośną decyzję

Walki w telewizji FX:

Patrick Cote pok. Bobby’ego Voelkera przez jednogłośną decyzję
Darren Elkins pok. Antonio Carvalho przez TKO (prawy prosty)-1 runda- 3:06
Jordan Mein pok. Dana Millera przez TKO (ground and pound)-1 runda- 4:42
John Makdessi pok. Darona Cruickshanka przez jednogłośną decyzję

Walki na facebooku:

Rick Story pok. Quinna Mulheran przez TKO (uderzenia)-1 runda- 3:05
T.J. Dillashaw pok. Issei Tamurę przez KO (high kick i uderzenia)-2 runda- 0:26
George Roop pok. Reubena Durana przez jednogłośną decyzję

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.