STSport

36-letni bokser Rafał Jackiewicz podpisał kontrakt na walki w formule MMA z Federacją KSW. Do podpisania kontraktu doszło 12 września w Warszawie.

Pochodzący z Mińska Mazowieckiego „Wojownik” karierę ze sportami walki rozpoczynał od kickboxingu, a następnie przeszedł na boks. W lutym 2001 roku rozpoczął zawodwą karierę, w której pięćdziesiąt pięć walk (42 zwycięstwa – 11 porażek – 2 remisy), wszystkie w wadze półśredniej do -66.6kg. Jest jednym z nielicznych Polaków, któremu udało się wywalczyć bokserskie Mistrzostwo Europy. W lutym 2008 roku pokonał na punkty swojego faworyzowanego rywala i zdobył pas European Boxing Union.

Skąd chęć przejścia do MMA?
– Nie będę kłamał, nie będę oszukiwał, że kibice potrzebują tego, że kibice chcieliby mnie zobaczyć. W boksie już coś tam osiągnąłem, a tutaj i mówię to szczerze chodzi o pieniądze. Chcę zarobić, odłożyć na emeryturę. W boksie się pomyliłem, myślałem, że będę zarabiał więcej. Nie zarabiałem, nie zarabiam, a tutaj mam szansę zarobić więcej. Wiem, że muszę wyjść, dawać dobre walki, a nie położyć się i odklepać, bo nie o to tutaj chodzi. Dla niektórych dziesięć złotych jest dużo, dla niektórych sto złotych to dużo, a dla innych sto tysięcy jest mało. Ja mam swoją cenę, dogadałem się z Federacją KSW, mi pasuje, a jak mi pasuje to jest wszystko super – wyznał Jackiewicz

Gdzie mieszane sztuki walki trenować będzie były bokser? W jakim limicie wagowym zamierza walczyć?
– Kickobing to moja pasja, w boksie też sąłby nie jestem. Teraz tylko szkolić muszę parter. Parter trenuję w klubie u Pawła Nastuli. Pomaga mi Łukasz Jurkowski, pomaga również Piotrek Strus, wskazówki daje Andrzej Pniewski. Pomagamy sobie. Ja im daje wskazówki w boksie oni pomagają mi w parterze.
Swoje walki będę chciał toczyć w limicie do siedemdziesięciu kilogramów. Nie chcę już zbijać jak w boksie do 66.6 kilograma, bo to dla mnie męczarnia. Będę walczył w wadze lekkiej
– zdradził „Wojownik”.

W tej chwili nie znamy jeszcze terminu pierwszej walki Jackiewicza na KSW, ale pewne jest, że zadebiutuje on na ringu MMA w 2014 roku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.