STSport

Prokurator domaga się pięciu lat więzienia dla Aleksandra Emelianenki (23-7) oraz grzywny w wysokości 60 tysięcy rubli – poinformował prawnik kobiety, która oskarża rosyjskiego zawodnika MMA, Aleksander Karabanow.

Aleksander-Emelianenko

Emelianenko jest podejrzany o zgwałcenie 27-letniej pokojówki Poliny Stepanowej 2 marca 2014 roku oraz przetrzymywanie jej paszportu. Zarzut zmuszania do zażywania narkotyków pod groźbą użycia siły został odsunięty.

Brat legendarnego wojownika MMA, Fedora Emelianenki przyznał się przed sądem do seksu z oskarżycielką, ale twierdzi, że zrobił to za jej zgodą.

– W mojej opinii on jednak kłamie, żeby uniknąć kary. Wierzę, że mamy wystarczające dowody, aby uznać go winnym – stwierdził Karabanow.

Emelianenko swego czasu miał walczyć na gali KSW z Mariuszem Pudzianowskim. Wtedy współwłaściciel federacji Maciej Kawulski zdradził, że słynny Rosjanin jest chory na żółtaczkę wirusową typu C i pojedynek odwołano.

33-latek jest znany z porywczego charakteru. W 2013 roku, podczas lotu, miał grozić współpasażerom, nie słuchać poleceń personelu pokładowego oraz palić papierosy i domagać się alkoholu. Ostatnio znów wjechał pijany samochodem w latarnię.

źródło:WP/Przemek Sibera

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.