STSport

Polski zawodnik MMA wagi ciężkiej Tomasz „Big” Czerwiński (8-11) zmierzy się z pogromcą Marcina Zontka, Maximem Futinem (5-2) podczas rosyjskiej gali Pride Fighting Show, która odbędzie się już 23-go kwietnia w Niżnym Nowogrodzie. Dla pochodzącego z Poznania a mieszkającego na Wyspach Brytyjskich, 40-letniego Czerwińskiego będzie to debiut na rosyjskim rynku.

_futin_czerwinski

Czerwiński ostatnio występował w Anglii, gdzie w lipcu i listopadzie doznał porażek z miejscowym zawodnikiem Jamesem Mulheronem i Rumunem Catalinem Zmarandescu na galach M4tC 19 – Karma, oraz WCMMA – Warrior Challenge 21. W międzyczasie walczył na gali SuperKombat na zasadach K-1, ale został pokonany przez Catalina Morosanu. Wcześniej na RXF 18 pokonał Laurentiu Urschi. Największy sukces Czerwińskiego to zdemolowanie Alexandru Lungu.

Podczas gali wystąpi kilku świetnych zawodników jak były zawodnik Bellator MMA Wiaczesław Wasilewski (27-4), który po porażce punktowej z Aleksandrem Szlemenko na M-1 Challenge 64, zmierzy się z 45-letni amerykańskim weteranem Shannonem „The Cannon” Ritchem (53-79), który przez 18 lat kariery walczył z takimi nazwiskami jak Joe Riggs, Dennis Hallman, Yves Edwards, Jake Shields, Kazushi Sakuraba czy Diego Sanchez.

Awizowany jest także występ słynnego i świeżo poślubionego Rosji, Jeffa Monsona (58-25-1), który po klęsce z teraz zmierzy się z kickboxerem Maksimem Kisielewem. Kisielew jest menedżerem Związku MMA w Niżnym Nowogrodzie.

źródło: fightsport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.