STSport

Marcin Najman urodził się 13 marca 1979 roku w Częstochowie. Jako zawodowy bokser zadebiutował w 2001 roku przegrywając trzy walki pod rząd między innymi z Dawidem Kosteckim. Wtedy też poznał Jerzego Kuleja, który zainteresował się młodym bokserem.

Marcin Najman

Marcin Najman

Dzięki pomocy Kuleja Marcin Najman zaczął odnosić pierwsze sukcesy zawodowe. Przez cztery lata był niepokonany wygrywając dwanaście walk pod rząd. Uległ dopiero Andrzejowi Wawrzykowi w pojedynku zawodowe międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej.Po siedmiu miesiącach odpoczynku stoczył kolejną walkę wygrywając na punkty.Dzięki temu dopisał do swojego dossier trzynaste zawodowe zwycięstwo.

Marcin Najman próbował też swoich sił w MMA przegrywając trzy pojedynki z Mariuszem Pudzianowski, Przemysławem Saletą i Robertem Burneiką.

29 października 2010 założył własną grupę promotorską NG Promotions zorganizował w Skarżysku-Kamiennej swoją pierwszą galę boksu zawodowego na której stoczył zwycięską walkę pokazową.

Marcin El Testosteron Najman angażuje się w rozmaite akcje charytatywne, grał między innymi w meczu gwiazd dla dziewczynki chorej na mukowiscydozę. Organizował mecze charytatywne z których pieniądze przeznaczane były na rehabilitację i leczenie chorych dzieci. Gażę z walki z Przemysławem Saletą przeznaczył dla chorego na raka Mateuszka. Zorganizował i zagrał w meczu bokserzy vs żużlowcy z którego zysk został przeznaczony na rehabilitację jego przyjaciel , mentora i trenera Jerzego Kuleja.

Marcin Najman jest człowiekiem, który na co dzień w życiu prywatnym z powodu swojej działalności charytatywnej nazywany jest przez ludzi, którym pomaga „aniołem”. Nie odmawia pomocy nikomu, nie bierze pieniędzy za to co robi.

Mimo tego wszystkiego niektórzy ludzie szczególnie w internecie pod zasłoną swojej anonimowości pałają do niego niezrozumiałą nienawiścią obrażając go bezustannie. Każdy powinien sobie zadać pytanie, co takiego Marcina Najman im zrobił? Skrzywdził ich, ich rodziny?  Przerażające jest to do jakiego stopnia nastąpił wśród jakiegoś odsetku naszego społeczeństwa upadek wszelkich pozytywnych i racjonalnych wartości jakimi człowiek powinien się kierować w życiu. Dzisiaj promuje się chamstwo, wulgarny język, gloryfikuje przemoc i agresję. To jest dzisiaj temat cool…

Prawdziwych altruistów jest dzisiaj nie wielu,a docenić ich potrafią tylko ci, którzy na prawdę potrzebują pomocy.

Marcin Najman po ostatniej porażce w MMA tak jak obiecywał zakończył swoją karierę sportową…

Wielka szkoda, bo wielu ludzi  chętnie zobaczyłoby go między linami nie jako zawodnika MMA czy K-1,ale jako boksera…bo Marcin Najman był przecież pięściarzem…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.