STSport

Jak poinformowała wczoraj Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi:

-W tej chwili sprawę przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, powołana została specjalna grupa operacyjna. Wyznaczono do tej sprawy także specjalny telefon, na który oczekujemy każdej informacji nawet tej, która komuś może się wydawać błaha – tłumaczyła rzeczniczka.Cała impreza zakończyła się około północy i w tym czasie z samej Atlas Areny na ulice wyszło ok. kilkunastu tysięcy osób. Niewykluczone, że napastnicy byli związani z tymi zawodami sportowymi. Analizujemy zapis tamtejszego monitoringu, łączymy pewne fakty – powiedziała Joanna Kącka rzeczniczka łódzkiej policji.

Kącka poinformowała, że policja sprawdza „możliwy związek uczestników imprezy KSW19, jaka odbywała się w sobotę na Atlas Arenie, z sytuacją, która miała miejsce w ZOO”.
Przypomnijmy,że na powyższej gali walczył między innymi Mariusz Pudzianowski i Mamed Chalidow. Podczas pojedynku innego zawodnika Antoniego Chmielewskiego grupa około 50-ciu bandytów rozwinęła transparent z napisem „szrama to cw..” i ubliżali walczącemu zawodnikowi krzycząc „śmierć konfidentom”  czy „jeb.. konfidenta”.
Grupa za po zakończonej gali włamała się do ZOO dokonując aktów wandalizmu i doprowadzając do śmierci żyraf.

Policja apeluje o informacje osoby,które widziały dziwnie zachowujących się ludzi np. przechodzących przez ogrodzenie ZOO ok godziny 1:30 w nocy. Informacje można przekazywać pod nr tel. 502-713-712 lub 997/112; policja gwarantuje anonimowość.

Nagroda za informacje na temat danych osobowych tych bandziorów wzrosła do 19 tysięcy złotych. Poseł Roman Kotliński  do puli nagrody dołożył 3 tys. zł,a detektyw Krzysztof Rutkowski kolejne 5 tys. zł.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.