STSport

Niewykluczone, że podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night w Krakowie dojdzie do walki Izuagbe Ugonoha (15-0, 12 KO) z Mariuszem Wachem (31-2, 17 KO) – poinformowano w poniedziałkowym magazynie „Puncher”. Wcześniej „Izu”, który ostatnie tygodnie poświęcił na występ w programie „Taniec z Gwiazdami”, stoczyłby jeszcze co najmniej jeden pojedynek.

Izu Ugonoh vs Mariusz Wach

– Mnie Wach nigdy nie przekonywał ani technicznie ani jeśli chodzi o charakter w ringu. Uważam jednak, że będzie otrzymywał oferty bo ma świetnie warunki. Chętnie bym go zobaczyła w walce z Izu i uważam, że to Izu byłby faworytem w tej walce – skomentowała obecna w studiu „Punchera” mistrzyni Europy wagi półśredniej Ewa Piątkowska.

– Walka byłaby ciekawa, przyciągnęłaby widzów. Jeden i drugi jest rozpoznawalny. Ja bym bardzo chętnie taki pojedynek zobaczył. Jeżeli Izu chciałby w przyszłym roku walczyć o mistrzostwo świata, to Wach byłby odpowiednim rywalem – ocenił z kolei Andrzej Kostyra, komentator gal bokserskich i szef działu sportowego „Super Expressu”.

Ugonoh po raz ostatni boksował w grudniu, a przez najbliższe tygodnie będzie przebywał w Polsce. Do treningów w Las Vegas „Izu” powróci na przełomie maja i czerwca.

zródło: Polsatsport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.