STSport

Były mistrz świata WBC, Oliver „Atomic Bull” McCall (56-12, 37 KO), będzie  rywalem  Krzysztofa Zimnocha (14-0, 11 KO). Walka ta odbędzie się 18 maja na gali Babilon Promotion w Legionowie i będzie transmitowana przez  telewizję Polsat .

Oliver McCall w 1994 roku znokautował z drugiej rundzie Lennoxa Lewisa zdobywając pas mistrzowski federacji WBC.

http://youtu.be/_jmFXl1sHh0

Oprócz Lewisa, „Atomic Bull” pokonał również Larry Holmesa, Bruce’a Seldona, Jesse Fergusona, Tony Tuckera, Olega Maskaeava ,Henry Akinwande czy Przemysława Saletę, którego znokautował już w czwartej rundzie.

W ostatnich pojedynkach McCall wygrywał  również z Damianem Willisem (30-2), Fresa Oquendo (32-6), Lance Whitakerem (34-5) i Franklinem Lawrencem (12-1). Ostatnią walkę Olivier MacCall przegrał z Francesco Pianetą (28-0-1) na punkty po 10 rundach. Przypomnijmy, że Pianeta 4 maja stoczy walkę o pasy mistrzowskie WBA, WBO,IBF i IBO z Władimirem Klitschko (59-3).

Niedoszły przeciwnik Zimnocha, Artur Szpilka zmierzy się zaś na gali Wojak Boxing Night z mało znanym Ukraińcem Tarasem Bidenko (28-5, 12 KO), który przegrał ostatnio z Manuelem Charrem,Robertem Heleniusem i Denisem Boytsovem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.