STSport

Odnoszę wrażenie, iż do tej pory w historii PL MMA, żadna edycja nie było tak długo wyczekiwana oraz nie towarzyszyło jej tyle zwrotów akcji co na 75 edycji. Już pod tym względem przejdzie ona do historii, ale na niecały tydzień przed galą kolejna, znana, kontrowersyjna postać dołączyła to fight cardu eventu organizowanego przez Mirosława Oknińskiego. Jest nią Tymoteusz Świątek (15-3), od którego w ostatnich miesiącach nie chciały odczepić się afery większe bądź mniejsze.

Ostatni pojedynek „Omen” stoczył na gali FEN6, dwa i pół roku temu gdzie przegrał, choć w dramatycznych okolicznościach z Victorem Marinho po 5 rundach pojedynku. Tamto starcie Tymoteuszowi przyniosło rozpoznawalność i swoje 5 minut sławy, ale jego wizerunek ostatecznie doprowadziło do niemal ruiny zamieszanie ze śmiercią kota, którego Tymoteusz podobno uśmiercił w bestialski sposób. Wtedy to zawodnika skrytykowała większa część środowiska, w tym najgłośniej – Marcin „Różal” Różalski i Łukasz Jurkowski – apelując wykluczenie ze środowiska, tak aby „Omenowi” nikt nie kontraktował więcej walk. Cóż, skala sławy po krwawej wojnie z Victorem Marinho była zdecydowanie mniejsza, niż lincz na zawodniku z Bochni który go spotkał ponad rok później. Pomocną dłoń do Tymoteusza wyciągnął dopiero Mirosław Okniński, który jako jedyny skrytykował falę hejtu, odnośnie Świątka oraz zakontraktował mu rywala i to godnego albowiem Mariana Ziółkowskiego (17-5) w walce o pas do PL MMA do 70 kg! Dla Ziółkowskiego będzie to pierwszy pojedynek od obrony tytułu, która miała miejsce w marcu w Ciechanowie. Od tamtego czasu, zawodnik doszkalał swe umiejętności w Brazylii, żeby 1 Grudnia zaprezentować je ma Tymoteuszu Świątku.

Oprócz starcia Świątka i Ziółkowskiego, PL MMA pokaże walkę Łukasza Warchoła (0-1) (który również wygrał z nowotworem, więc jego obecność jest szczególna) i byłego mistrza organizacji Kevina Wiwatowskiego(4-4), ponadto do federacji wrócił Paweł „Trybson” Trybała (3-2) który zmierzy się z Mateuszem Śniadałą (1-2), po dłuższej przerwie wróci także równie kontrowersyjny Michał Piszczek (1-4). Z rozpiski ostatecznie wypadła walka Kamil Bazelaka z Szymonem Kołeckim na rzecz Babilon MMA, oraz starcie Dawida Harasa i dziennikarza Piotra Adamczyka, niewiadomo na chwilę obecną co z rewanżem Marcina Najmana i Jahmai Satish w K1. Poniżej tymczasowa rozpiska zawodów.

o pas 70 kg: Marian Ziółkowski – Tymoteusz Świątek
o pas 120 kg: Łukasz Warchoł – Kewin Wiwatowski
84 kg: Paweł Trybson Trybała vs Mateusz Śniadała
93 kg: Wojciech Orłowski – Adam Biegański
84 kg: Karol Linowski – TBA
120 kg: Michael Piszczek – TBA
77 kg: Dariusz Kaźmierczak – Fryderyk Dąbal
66 kg: walka o pas Damian Frankiewicz – Mateusz Sinski
77 kg: Rafał Sępkowski – TBA
48 kg: Adrianna Jędraczka – TBA

Gala PL MMA 75 odbędzie sie 1 Grudnia na Warszawskim Torwarze. Start od godziny 19!

Grzegorz Prokop.

Categories: MMA, Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.