STSport

Katarzyna Lubońska pojawiła się w polskim MMA dość niespodziewanie i szybko zawładnęła sercami kibiców. Piękna zawodniczka z klubu GŁD Team Piła, niecała dwa lata temu wkroczyła na zawodowy ring. Szybko zdobyła na nim trzy cenne zwycięstwa, jednak już po dwóch pierwszych oczy włodarzy KSW zwróciły się w jej stronę. Mimo, że dziś Lubońska walczy dziś zawodowo, ze sportami walki związała się zupełnie przypadkowo.

katarzyna-lubonska

– Moja przygoda ze sportami walki rozpoczęła się od judo. Zaczęłam trenować w czwartej klasie szkoły podstawowej i robiłam to przez dziewięć lat. Gdy jednak szłam na pierwszy treningi, nie wiedziałam za bardzo, z czym to się je. To moi rodzice zaprowadzili mnie na salę i zapisali, a mi się to spodobało i tak zostałam.

Już na matach judo, Kasia poznała smak prawdziwej, sportowej rywalizacji i smak zwycięstwa.

– W judo było czasami tak, że praktycznie co tydzień jeździliśmy na jakieś zawody. Najpierw, jako dziecko, potem młodzik i junior młodszy. Startów miałam bardzo dużo i dzięki nim oswoiłam się z matą i współzawodnictwem.

Pod koniec swoje przygody z judo, Kasia zaczęła trenować jiu-jitsu. Potem spróbowała swoich sił w MMA. Zainteresowanie mieszanymi sztukami walki pojawiło się jednak już wcześniej.

– Najpierw oglądałam różne gale i jeździłam na nie z moim trenerem od judo Tomkiem Jopkiem, który również zajmował się ich organizowaniem. To dzięki tym wyjazdom złapałam bakcyla MMA. Fascynowały mnie wtedy walczące kobiety. Nie było ich wówczas zbyt dużo, ale za granicą już coś się działo w tym temacie. Moją ulubioną zawodniczką, która imponowała mi najbardziej, była Gina Carano.
Mimo początkowego wyboru „łagodnej drogi”, czyli judo, Kasia zdecydowała się założyć małe rękawice i wejść w mocny świat MMA. Co jednak ciekawe, nie robiła tego w nastawieniu na karierę zawodniczą.

– Nie obawiałam się zejść z tej „łagodnej drogi” i trafić do MMA. Jednak, gdy zaczęłam trenować MMA, nie miałem żadnych planów związanych z moją zawodową karierą, robiłam to dla siebie, dla sprawdzenia własnych możliwości. Nie wiedziałam też czy mi się to spodoba, czy będę się w tym czuła, a jednak moje życie potoczyło się inaczej i przeszłam na zawodowstwo.

Po kilku startach amatorskich, Kasia spróbowała swoich sił w walkach profesjonalnych i wygrała pierwsze dwa starcia. To właśnie po nich właściciele organizacji KSW zainteresowali się zawodniczą z Piły i zaproponowali jej podpisanie kontraktu.

– Gdy się o tym dowiedziała, nie chciało mi się wierzyć. Myślałam, że mój menadżer robi sobie żarty. Później jednak okazało się, że to prawda i poczułam, że zaczynają się spełniać moje marzenia.

Po podpisaniu kontraktu, Kasia zawalczyła jeszcze raz poza KSW i jeszcze raz odniosła zwycięstwo. W końcu przyszedł jednak czas na debiut w okrągłej klatce największej organizacji. Niestety Ariane Lipski okazała się murem nie do przebicia i Kasia musiała po raz pierwszy w karierze uznać wyższość rywalki.

– To była bolesna porażka, nie będę tego kryła, szczególnie, że była to moja pierwsza przegrana w karierze. Wcześniej w ogóle nie dopuszczała do siebie takiej możliwości. Teraz już jest ok. już się z tym pogodziłam.
Niedawno Kasia wróciła na zwycięskie tory i pokonała kolejną rywalkę poza KSW. Dziś liczy jednak na to, że najbliższe starcie w Zielonej Górze da jej możliwość spełnienie kolejnego marzenia i dopisania do rekordu zwycięstwa w okrągłej klatce KSW.

– Ostatnie zwycięstwo było oczywiście ważne, ale żeby być w pełni usatysfakcjonowaną, bardzo chcę wygrać walkę na KSW. Wraz z moim trenerem Markiem Ciechanowskim skupiamy się mocno na najbliższym starciu, ponieważ chciałabym jak najdłużej walczyć i wygrywać dla KSW.

Kasia Lubońska już 1 października podczas gali KSW 36: Trzy Korony zmierzy się Dianą Belbitą i będzie chciała udowodnić swoją wartość wygrywając z groźna Rumunką.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.