STSport

Federacja MMA Attack ujawniła kolejnego zawodnika, który będzie walczył na gali MMA Attack 2. Rywalem Niemca polskiego pochodzenia – Petera Sobotty, będzie Hiszpan – Juan Manuel Suarez.

Zawodnik ma 33 lata. Na zawodowym ringu debiutował w 2006 roku. Wygrał aż 12 walk z rzędu, a swoją pierwszą porażkę zanotował dopiero w listopadzie 2011 roku. Przegrał wówczas z Rosjaninem – Aleksandrem Jakovlevem, który znokautował go w 2. rundzie. Walczy głównie u siebie – w Hiszpanii. Pięciokrotnie walczył również w Rosji na galach M-1 Global. Jest zawodnikiem wszechstronnym – równie często nokautuje rywali jak kończy ich poddaniami. Jak na kategorię półśrednią dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi – ma duży zasięg i aż 185 centymetrów wzrostu.

Hiszpan zmierzy się z zaanonsowanym kilka tygodni temu Peterem Sobottą. Niemiec polskiego pochodzenia już drugi raz będzie walczył na MMA Attack. Na pierwszej gali, po bardzo dobrej walce zremisował z Borysem Mańkowskim (początkowo sędziowie orzekli zwycięstwo Mańkowskiego, ale jakiś czas po walce zweryfikowano wynik na remis). Od tamtej pory Sobotta walczył jeden raz. Na gali EMS w marcu tego roku w Rumunii pokonał przez poddanie zawodnika gospodarzy – Mariusa Panina. Nie był to jednak wielki wyczyn, bo Panin może poszczycić się rekordem (0-6).

Tutaj można zobaczyć próbkę umiejętności Juana Manuela Suareza. Oto jego walka z Aleksandrem Jakolevem:

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.