STSport

Federacja MMA Attack opublikowała kolejne dwa materiały video promujące ich galę. Tym razem ich bohaterami są: Niemiec polskiego pochodzenia – Peter Sobbota oraz jeden z najlepszych polskich zawodników wagi półciężkiej – Michał Fijałka.

Sobotta to dobrze znany polskim kibicom MMA zawodnik. Już w 2008 roku walczył na gali KSW Extra, gdzie pokonał Kerima Abzailowa. Później miał niezbyt udany epizod w UFC, gdzie stoczył trzy walki i wszystkie przegrał. Następnie przyszła walka na pierwszej gali MMA Attack. Po świetnym pojedynku z Borysem Mańkowskim sędziowie wskazali niejednogłośnie na zwycięstwo Polaka, co zostało uznane za bardzo kontrowersyjną decyzję. Po sześciu tygodniach zweryfikowano wynik na remis, co z pewnością było bliższe prawdy. Sobotta dał się poznać jako efektownie walczący zawodnik, więc postanowiono zaangażować go ponownie. Na gali w katowickim Spodku zmierzy się z Hiszpanem – Jose Manuelem Suarezem.

Fijałka walczy na zawodowych ringach od 2007 roku. Brał udział między innymi w turnieju KSW Elimination II, gdzie wygrał trzy pojedynki. Później na gali KSW 10 mierzył się Matiasem Bariciem, z którym również wygrał. Potem nie walczył już w KSW. Stawał za to dwukrotnie w ringach Beast of the East. I właśnie na gali tej federacji, w czerwcu 2010 roku przegrał z Hansem Stringerem, z którym będzie się mierzył na gali MMA Attack 2. Czyli mamy rewanż.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.