STSport

Szanowni Państwo,

Na wstępie chcieliśmy przeprosić wszystkich kibiców MMA w Polsce za to, że jedno z najciekawszych wydarzeń w historii polskiego MMA nie zostało zrealizowane.

Dnia 28.10. 2011 miała odbyć się Gala „Starcie Polsko-Ruskie”. Włożyliśmy wiele starań aby ta impreza była wydarzeniem, które spełni oczekiwania kibiców sportów walki w całej Polsce. W pierwotnej karcie walk postawiliśmy na rywalizację sportową. Starcia Emelianenko-Dąbrowski, Morzyszek-Shemetov czy Jóźwiak-Maylutin byłyby prawdziwą atrakcją nawet dla najbardziej wymagających znawców tematyki sztuk walk w Polsce. Ponadto galę uświetnić miały m.in. występ brytyjskiej gwiazdy sztuk walk Chloe Bruce czy niezwykle widowiskowe pokazy audio-wizualne. W trakcie przygotowań dokonywaliśmy rzeczy, wydawałoby się, niemożliwych m.in. uzyskaliśmy wsparcie Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce wraz z przeprowadzeniem konferencji prasowej na jej terenie.

27.10.2011, podczas ostatniej konferencji prasowej musieliśmy jednak odwołać imprezę. Głównym powodem takiej decyzji było wycofanie się z udziału w gali Aleksandra Emelianenki na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy. Pociągnęło to za sobą łańcuch zdarzeń uniemożliwiających nam kontynuowanie pracy. Aleksander Emelianenko otrzymał od nas łącznie 62 000 Dolarów Amerykańskich, po czym oświadczył, że nie będzie walczył. Dzień później podobną decyzję podjął Rafał Dąbrowski, który pomimo otrzymania pełnego wynagrodzenia, nie podjął się wykonania swojej pracy. Próbowaliśmy ratować sytuację i dzięki wsparciu znanego na wschodzie promotora udało nam się zaprosić inną ekipę rosyjską, która miała bronić honoru rosyjskiego MMA. Niestety koszty związane ze sprowadzeniem nowych fighterów były na tyle duże, że ich poniesienie przekroczyłoby nasze możliwości finansowe. Jesteśmy ludźmi uczciwymi, którzy nie mogą pozwolić sobie na nie wywiązanie się ze zobowiązań. Przeprowadzenie gali stałoby się katastrofą finansową dla nas, naszych współpracowników oraz podwykonawców. Do momentu decyzji Aleksandra Emelianenki przygotowania do gali szły zgodnie z oczekiwaniami. Pan Emelianenko raczył wziąć od nas pieniądze i z premedytacją wycofać swój udział. Podejmiemy kroki prawne, aby to wyjaśnić. Rafał Dąbrowski po otrzymaniu całości wynagrodzenia, odwołując się do zapisów w kontrakcie, również wycofał swój udział. Czy miał do tego prawo? Wyjaśnimy i to. Czujemy się oszukani i obu tych spraw na pewno nie pozostawimy bez odpowiedzi. O postępach będziemy Państwa informować na bieżąco. Oświadczamy jednocześnie, że wszystkie zobowiązania finansowe wobec innych zawodników zostały uregulowane.

Chcemy mocno podziękować wszystkim tym, którzy nas wspierali w trudach organizacji tego eventu. Przede wszystkim dziękujemy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Polsce za wsparcie do samego końca, Pawłowi Jóźwiakowi, który nie zostawił nas w najtrudniejszym momencie oraz wszystkim, którzy pomagali nam przez 11 miesięcy ciężkiej pracy.

Kibiców uspokajamy, że bilety będzie można zwrócić w siedzibie eventim.pl. Cały czas trwają rozmowy aby była możliwość wymiany biletów Strefy Walk na wejściówki na galę MMA Attack, która ma odbyć się tydzień po planowanej dacie Starcia Polsko-Ruskiego.

Na koniec chcieliśmy jeszcze raz przeprosić kibiców i zawodników za to, że Gala Starcie Polsko-Ruskie nie pojawiła się na warszawskim Torwarze i zapewnić, że Strefa Walk nadal będzie walczyć. Najbliższe miesiące poświęcimy prawnym aspektom niedoszłej gali, w następnych planujemy powrócić na arenę walk MMA w Polsce. Wierzymy, że będziecie z nami w tych trudnych chwilach a w przyszłości będziemy mogli wspólnie cieszyć się z realizacji interesującego eventu mieszanych sztuk walk.

Z poważaniem,

Aleksander Mikołajczak

Paweł Wolski

Strefa Walk MW

Warszawa, 29.10.2011

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.