STSport

Znany jest już nowy przeciwnik dla wschodzącej gwiazdy polskiego MMA, Anzora Azhieva. Kontuzjowanego Deana Amasingera zastąpi równie doświadczony Paul Reed.

Dla pochodzącego ze Szkocji weterana europejskich ringów i klatek występ na gali KSW20 będzie trzecim epizodem w KSW. Wcześniej mogliśmy go oglądać na KSW14, gdzie wystąpił w turnieju wagi lekkiej i na gali KSW Extra 2 – President Cup w extrafight przeciwko Arturowi Sowińskiemu. Reed w swojej bogatej karierze stoczył dwadzieścia dziewięć pojedynków. Walczył dla wielu dobrych organizacji m.in. Cage Rage Ultimate Challenge MMA, a także BAMMA. Szkot ostatnimi czasy przeżywa drugą młodość. Wygrał cztery z pięciu ostatnich pojedynków, a na gali w Szwecji pokonał przez TKO Akira Corassani, uczestnika reality show organizowanego przez organizację UFC.

Reed przez pięć lat znajdował się w czołówce wagi piórkowej i wagi lekkiej w Wielkiej Brytanii. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z topowym polskim zawodnikiem tych samych wag. Kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko? Stary wyga z Wysp Brytyjskich? A może utalentowany Czeczen z polskim paszportem? O tym dowiemy się już 15 września na gali KSW20, która odbędzie się w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.