STSport

Popularny brytyjski zawodnik MMA o pseudonimie „Semtex”, Paul Daley, nie ma zbytnio szczęście jeśli chodzi o robienie kariery w Stanach Zjednoczonych, dlatego teraz stara się łapać każdej możliwej propozycji.

Paul Daley

Paul Daley

Jeśli mielibyśmy opisać historię walk Daleya w Stanach wyglądałaby ona następująco: po krótkiej przygodzie z EliteXC, które upadło, zawodnik ten błąkał się po świecie tocząc pojedynki w Anglii, Kanadzie i na Słowenii. Kiedy w końcu udało mu się dostać do UFC, sam przekreślił swoje dalsze szanse w organizacji, kiedy to zaatakował Josha Koschecka po gongu kończącym pojedynek. Zbulwersowany Dana White natychmiastowo zwolnił Anglika za to niesportowe zachowanie. Następnie Daley trafił do Strikeforce, jednak tam spotkały go głównie porażki. Wydawało się, że po podpisaniu kontraktu z Bellatorem będzie już wszystko w porządku. Niestety tak nie było. Z powodu problemów z prawem Daley nie może wejść na teren Stanów Zjednoczonych, a tym samym uczestniczyć w galach Bellatora.

W swoim następnym pojedynku Daley zmierzy się z Francuzem Patrickiem Vallee na gali organizacji Cage Contenders. Będzie to pojedynek MMA. Jednakże miesiąc później wybuchowy uderzacz powróci do swoich kickboxerskich korzeni i zawalczy na evencie, gdzie pojedynkiem wieczoru będzie starcie Remy’ego Bonjasky’ego z Tyronem Spongiem.

Popularny „Semtex” ma na swoim koncie już 17 zawodowych walk kickboxerskich, w tym 14 wygranych i 3 przegrane.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.