STSport

18 maja w Wiśniowej Górze w hali Gosir przy ul.Tuszyńskiej 113 odbędzie się druga edycja Kyokushin Polish Grand Prix 2.
Turniej ma charakter otwarty i mogą w nim startować przedstawiciele innych stylów i systemów walki. Startować w nim będą dzieci w przedziale 5- 9 lat (formuła grappling i kumite), 10- 12 lat i młodzież 13-17 lat. Przewidziane są również pojedynki seniorów 18 – 40 lat i weteranów +40 lat.
Uczestnicy Kyokushin Polish Grand Prix 2 otrzymają puchary, medale i dyplomy.

Podczas GPP Kyokushin rozegranych zostanie pięć konkurencji:
1.Grappling (dzieci, juniorzy, seniorzy i weterani)
2.Kumite (dzieci, juniorzy, seniorzy i weterani)
3.K-1 (juniorzy i seniorzy)
4.Semi knock-down MMA (juniorzy i seniorzy)
5.Full contact MMA (seniorzy)

KATEGORIE WAGOWE DZIECI, JUNIORÓW I SENIORÓW

-20kg
+20kg
+30kg
+40kg
+50kg
+60kg
+70kg
-80kg
+80kg
+90kg
OPEN

ZASADY WALKI NA GRAND PRIX KYOKUSHIN

1.Punktowany jest ogólny obraz walki, a nie poszczególne techniki. Zwycięża zawodnik bardziej aktywny, wszechstronny i mający przewagę w pojedynku. (formuły Ju-Jitsu, K-1 i MMA)
2.W przypadku walk dzieci i młodzieży w kumite Kyokushin punktowany jest ogólny obraz walki. W przypadku kopnięcia w głowę, które wyraźnie wstrząsnęło zawodnikiem przyznawane jest wazari (0,5 ptk). Drugie kopnięcie w głowę to ippon (1 ptk) i koniec walki.
3. W przypadku walk seniorów w Kumite Kyokushin kopnięcia w głowę nie kończą walki, chyba, że taka jest decyzja sędziego ringowego. Sędziowanie opiera się na zasadach walk zawodowych. Rozstrzygnięcie pojedynku następuje w przypadku K.O (nokautu), przez przerwanie walki przez sędziego ringowego, przez poddanie narożnika danego zawodnika, przez decyzję lekarza o niezdolności zawodnika do dalszej walki, lub decyzją sędziowską sędziów punktowych. W przypadku knockdown zawodnik wyliczany jest do 10-ciu. Jeśli nie jest w stanie kontynuować pojedynku, to sędzia ringowy przerywa walkę.
3.W przypadku remisu w jakiejkolwiek formule walki zarządzana jest dogrywka, której odpowiednikiem jest czas odpowiadający 1/2 regulaminowej rundy. Dogrywki mogą być dwie. W przypadku nierozstrzygniętej walki po dwóch dogrywkach sędziowie orzekają remis.

ZASADY WALKI (detale):
http://valetudopromotion.pl/zasady-walki-kyokushin/

Zgłoszenia zawodników i klubów prosimy wysyłać w terminie do 1 maja na mail: ecentrumkarate@gmail.com

Comments are closed.