STSport

Jedyny polski zawodnik w szeregach UFC poznał swojego pierwszego przeciwnika, z którym zmierzy się pod skrzydłami największej organizacji. Rywalem Omielańczuka będzie inny debiutant, Austriak Nandor Guelmino.

Daniel Omielańczuk

Daniel Omielańczuk

Guelmino walczył głównie w Europie, gdzie pokonywał mało wymagających rywali. W styczniu pojawił się na ostatniej gali Strikeforce, gdzie bardzo szybko został poddanhy przez Josha Barnetta. Po rozwiązaniu Strikeforce Guelmino podpisał kontrakt z UFC.

Austriak jest ponad 10 centymetrów wyższy od Polaka, ale jest jednocześnie lżejszy. Jest to niemal idealny rywal „na przetarcie” dla Omielańczuka, także jesteśmy pełni nadziei, że Polak będzie miał bardzo dobrą okazję do zademonstrowania swoich umiejętności.

UFC 165 odbędzie się 21 sierpnia w Toronto. Walką wieczoru będzie starcie o tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej pomiędzy Jonem Jonesem a Alexandrem Gustafssonem. Oprócz tego na gali pojawi się niegdysiejsza supergwiazda japońskiego MMA, Norifumi „Kid” Yamamoto, który zmierzy się z Ivanem Menjivarem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.