STSport

Portal STsport przeprowadził wywiad z ośmiokrotnym mistrzem świata w Kickboxingu – Tomaszem Makowskim, który w rozmowie ocenia między innymi Michała Wlazło i postępy, jakie poczynił Dawid Mora (1-0) .

Tomasz Makowski

Tomasz Makowski

Maciej Adamski : Jak Pan ocenia debiutancką walkę MMA Dawida ? Plan na walkę został zrealizowany w 100% ?

Tomasz Makowski : Debiut Dawida w MMA był naprawdę świetny. Można powiedzieć, że wymarzony dla zawodnika. Pokazał się z dobrej strony i zyskał uznanie publiki. Dawid jest zawodnikiem który musi mieć wszystko zaplanowane tak też jest z walką konsekwentnie realizuje założony plan i stara się go realizować, tak też było w tej walce.

Według Pana Dawid Mora może „namierzać” na polskiej scenie MMA ?

Dawid jest bardzo pracowitym zawodnikiem. Do każdego treningu angażuje się w 100% , rozwija się bardzo szybko i konsekwentnie dąży do celu. Na pewno już został zauważony, a czas pokarze jak będzie.

Były momenty zwątpienia ? Pojawiały się myśli typu „Nic z tego nie będzie” ?

Od samego początku nie wątpiłem w Dawida. Widziałem na treningach jak trenuje i angażuje się, nigdy nie powiedział dość ,czy już nie mogę. Widziałem, że dobrze sobie radzi w sparingach z zawodnikami, którzy już mają za sobą spory bagaż doświadczeń.

Jak przebiegają aktualne przygotowania do walki ?

Pracujemy nad stójką Dawida, taktyką, dużo sparingów, od niedzieli obóz w Zakopanem tam Dawid będzie miał okazję potrenować chłopakami z Arrachionu. Bardzo dziękujemy Pawłowi Derlaczowi za możliwość trenowania pod jego okiem oraz całemu klubowi Arrachion MMA Olsztyn.

10534357_795217117185290_2076848653_n (1)

Dawid Mora

Na zakończenie naszej rozmowy, chciałbym zapytać o ocenę najbliższego rywala Dawida – Michała Wlazło. Na jakie elementy będziecie szczególnie uważać ? Czym Michał może zagrozić wg Pana ?

Michał jest dobrym zawodnikiem ma dobrą stójkę i na pewno jest wymagającym przeciwnikiem. To jest walka i nigdy nie można lekceważyć przeciwnika, bo wszystko się może zdarzyć.

Rozmawiał : Maciej Adamski

Categories: MMA, Sporty walki 1 likes

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.