STSport

Zapełnianie karty walk gali KSW26 trwa. Dziś prezentujemy nazwisko zawodnika, który 22 marca skrzyżuje rękawice z byłym, utytułowanym zawodnikiem w formule K-1, Marcinem Różalskim. Przeciwnikiem popularnego „Różala” podczas warszawskiego wydarzenia będzie austriacki „The Hun”, Nandor Guelmino.

– Nie widziałem walk Guelmino. Jedyny pojedynek, który oglądałem to był ten przeciwko Danielowi. Zbyt wiele o nim nie wiem. Na pewno wiem, że jest z Austrii – wyznał Różalski.

38-letni Gulemino w formule MMA walczy od 2007 roku. Do tej pory stoczył siedemnaście zawodowych walk z czego jedenaście wygrał, zanotował pięć porażek i jeden remis. W swojej karierze walczył m.in. z Semmy Schiltem, Joshem Barnettem i Polakiem Danielem Omielańczukiem.
Mierzący sto dziewięćdziesiąt centymetrów wzrostu i ważący sto cztery kilogramy Austriak w 2013 roku podpisał kontrakt z organizacją UFC. We wrześniu tego samego roku stoczył swój pierwszy – i jak się później okazało jedyny – pojedynek właśnie z Omielańczukiem. Bój przegrał i kontrakt z amerykańskim potentatem mieszanych sztuk walki został rozwiązany.

Walka przeciwko Guelmino będzie dla niepokonanego od 2012 roku Marcina Różalskiego siódmą zawodową walką w formule MMA i szóstą dla Federacji KSW. Jego aktualny bilans walk to cztery zwycięstwa i dwie przegrane.

Pojedynek został zakontraktowany w kategorii ciężkiej na dystansie trzech pięciominutowych rund.

źródło: konfrontacja.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.