STSport

Mistrz Polski seniorów Bartosz Muszyński kontra mistrz Polski młodzieżowców Piotr Rogosz – oto kolejny zapowiadający się bardzo ciekawie kickbokserski pojedynek na zasadach K-1, który już 20 maja obejrzy publiczność gali FEN 12 Feel The Force w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Muszyński vs Rogosz na gali FEN 12 Feel The Force

Do tego starcia miało dojść już na początku tego roku na gali FEN 10 Gold Edition. Wówczas jednak kontuzja Piotra Rogosza pozbawiła widzów szansy obejrzenia tego starcia – Bartosz Muszyński bez najmniejszych problemów pokonał wtedy w Lubinie Portugalczyka Janu Cruza. Teraz obaj fighterzy są w pełni zdrowia i formy, zapowiada się więc emocjonująca walka, w której trudno wskazać faworyta.

24-letni Piotr Rogosz, który trenuje w klubie Scorpion Krępice, już trzykrotnie walczył w klatkoringu Fight Exclusive Night, odnosząc trzy zwycięstwa, z czego dwa przez nokaut. Z siłą jego uderzeń i kopnięć nie poradzili sobie Przemysław Bubiński, Dawid Świerczyński i Tomas Gut ze Słowacji. Rogosz jest jednym z najbardziej widowiskowo walczących zawodników kickboxingu w Polsce. Jego trenerem jest Radosław Kyc. Największymi sukcesami w jego amatorskiej karierze są tytuły kickbokserskiego mistrza i wicemistrza Polski. Na zawodowej arenie jest dotychczas niepokonany – ma na swoim koncie cztery walki i wszystkie zakończyły się jego pewną wygraną.

Mający 28 lat Bartosz Muszyński z KS Metraco Armia Polkowice jest bardziej utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem. Jego największymi osiągnięciami sportowymi są pasy zawodowego mistrza Polski, zdobyty na początku 2014 roku, oraz zawodowego mistrza Europy, wywalczony pod koniec 2015 roku. Muszyński jest także zdobywcą Pucharu Świata w 2010 roku oraz wicemistrzem świata w kickboxingu. Na galach FEN walczył dwukrotnie, pokonując Tomasa Guta za Słowacji i Janu Cruza z Portugalii. Pochodzący z Bytomia Odrzańskiego zawodnik ma na koncie 13 zwycięskich zawodowych walk i tylko 2 porażki

Mamy nadzieję, że pojedynki, które widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku, przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach eventim.pl i kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

Więcej informacji o galach Fight Exclusive Night można znaleźć na naszej stronie fen-mma.com i na fanpage’u FEN: facebook.com/FightExclusiveNight – dołączcie do fanów naszego profilu, aby być na bieżąco i nie przeoczyć żadnej ważnej informacji.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.