STSport

Jak ujawnił Mirosław Okniński były trener Mariusza Pudzianowskiego od jakiegoś czasu przed galą KSW17 dostaje anonimowe telefony z pogróżkami.

Mirosław Okniński

Mirosław Okniński

-Dostaję dziwne telefony( z zastrzeżonych numerów) z pytaniem czy jestem już w szpitalu? Myślę, że jest to związane z tym, że Thomson razem z Pudzianem mają już scenariusz swojej walki,a Pudzian  nie chce że bym poruszał temat tej walki – napisał na portalu kosior.org wyraźnie poirytowany były trener Pudziana.

Okniński powiedział, że Pudzianowski najpierw straszy go w mediach sądem, gdy ujawnia niewygodną prawdę, a potem jego koledzy robią mu głupie numery wydzwaniając do niego anonimowo i próbując go zastraszyć.

O jakim z góry zaplanowanym scenariuszu walki mówi były trener Pudziana?

Przypomnijmy, że faktycznie  Mariusz Pudzianowski wraz ze swoim przeciwnikiem wykonywał elementy reżyserowanej walki na treningu medialnym w klubie Copacobana. Na pewno nie było to standardowe zachowanie zawodnika przed walką, ale czy należy się w tym doszukiwać spisku? Może zawodnicy darzą się taką sympatią i estymą, że postanowili się powygłupiać.

 

-Który normalny zawodnik robi reżyserowaną walkę na konferencji? – pyta się retorycznie Okniński zarzucając ustawienie wyniku sobotniej walki przez tych dwóch fighterów.

Portal STSPORT postanowił osobiście w rozmowie telefonicznej z Mirosławem Oknińskim wyjaśnić tą kwestię.Oto oficjalne stanowisko naszego rozmówcy.
-Chodzi mi to,żeby ludzie w końcu przejrzeli na oczy kim jest Pudzianowski i jakie szopki nam odstawia. To już drugi raz próbuje mnie zastraszać. To miała być konferencja przed walką? Zawodnicy przed pojedynkiem są tak naładowani adrenaliną,że nierzadko dochodzi do rękoczynów na ważeniach i konferencjach prasowych.Spójrzmy choćby na to co było przed walką Tomasza Narkuna, który na ważeniu pobił się ze swoim rosyjskim rywalem.Tam nie było kulania z uśmiechem na twarzy tylko prawdziwa nienawiść i złość sportowa. Zobaczcie co się dzieje na konferencjach Artura Szpilki.To są prawdziwe walki i prawdziwe emocje.Tyle mam do powiedzenia w tym temacie…

Czy zachowanie Pudzianowskiego było standardowe czy też raczej dziwne? Czy podobnie zachowują się inni polscy fighterzy przed walkami? Czy inne gwiazdy polskiego MMA takie jak Mamed Chalidow, Jan Błachowicz, Michał Materla kulają się ze swoimi przeciwnikami po macie na trzy dni przed walką?

– Pudzian w American Top Team przygotował się wspaniale,trenowali ciężko razem z Thomsonem –napisał również Okniński na forum kosior.org.

To mocne słowa i ciężkie oskarżenie. Czy ma ono pokrycie w rzeczywistości?
Skąd były trener Pudziana  ma takie wiadomości? Przecież według słów Thompsona miał on trenować w Olympian Gym MMA, a nie w American Top Team.

-Kulanka reżyserowana przed walką.Walka reżyserowana Pudzian zwycięża jest bohaterem.Cały naród za Pudzianem – podsumowuje swoje oskarżenia Mirosław Okniński sugerując wyraźnie to samo co wcześniej, że walka pomiędzy Pudzianowskim a Thompsonem jest z góry ustawiona.

Przez miesiąc treningów w ATT wytrenował się jak inni zawodnicy w pięć lat super zdolniacha -mówi Okniński deprecjonując ostatecznie umiejętności Pudzianowskiego.

To mocne słowa byłego szkoleniowca Pudziana…

Wynikają one z wiedzy i doświadczenia w sportach walki czy raczej z niechęci do swojego byłego ucznia?

A wy jak sądzicie? Były to niewinne wygłupy czy też wcześniej starannie wyreżyserowane akcje? Komentujcie…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.