STSport

Po tym jak zawodnicy z upadłego Strikeforce przeszli do UFC , organizacja posiadła nowe możliwości zestawień. W ten sposób dojdzie do zaległego pojedynku, do którego miało już dojść na jednej z gal Strikeforce. Były mistrz UFC Frank Mir zmierzy się z najnowszym odkryciem wagi ciężkiej, Danielem Cormierem.

Daniel Cormier

Daniel Cormier

Cormier jest nazywany przez zagranicznych fanów „czarnym Fedorem” i nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ zarówno umiejętności jak i styl walki ma bardzo zbliżone do Ostatniego Cesarza. Były członek amerykańskiej kadry olimpijskiej w zapasach od 2010 walczył w Strikeforce, jednakże dopiero po roku pojawił się na ustach wszystkich. Najpierw zdominował popularnego i dobrego Jeffa Monsona, a potem znokautował w trymiga wysoko notowanego Antonio „Bigfoota” Silvę. Wisienkę na torcie postawił w maju 2012 roku, kiedy to doświadczonego Josha Barnetta obijał przez 5 rund jak jakiegoś nowicjusza. Cormier swój ostatni pojedynek stoczył 12 stycznia na pożegnalnej gali Strikeforce. Cormier zniszczył wtedy sparingpartnera Alistaira Overeema, Diona Staringa, masakrując go w pierwszej rundzie, a wykańczając w drugiej. Walka w UFC będzie dla Cormiera debiutem w największej organizacji MMA na świecie.

Frank Mir

Frank Mir

Frank Mir to zawodnik walczący w kratkę. Kiedy wydaje się, że nikt go nie powstrzyma i nokautuje Antonio Rodrigo „Minotauro” Nogueirę, to potem daje się zmasakrować Brockowi Lesnarowi. Kiedy kładzie na deski Cheicka Kongo i poddaje go gilotyną, to następnie Shane Carwin dominuje go siłowo. Potem słaby występ przeciwko Crocopowi, fenomalne zniszczenie Nelsona, słabe (choć widowiskowo wygrane) starcie rewanżowe z Nogueirą, a na samym końcu walka z Juniorem Dos Santosem, w którym wyglądał jak nieporadne dziecko i przegrał przez nokaut w drugiej rundzie. Mir, choć pełen umiejętności parterowych i stójkowych, ma jeden poważny problem, który wydaje się być brak serca do walki. Kiedy uderzeni zaczynają docierać do jego głowy, to przestaje atakować i zaczyna się cofać. Z pewnością nie pomoże mu to w trakcie pojedynku z Cormierem.

UFC on FOX 7 odbędzie się 20 kwietnia. Walką wieczoru będzie pojedynek o pas wagi lekkiej pomiędzy Bensonem Hendersonem a przybyłym ze Strikeforce, Gilbertem Melendezem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.