STSport

Walki dzieci w mini MMA, K1 i knockdown w wykonaniu zawodników z Holandi, Węgier i Białorusi, Wietnamu oraz z całej Polski, można było obejrzeć w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie. Mistrzostwa Polski skupiły około 200 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. Odbyły się również pokazy wietnamskich Mistrzów Kung Fu.
Walki odbywały się na macie i w ringu dla starszych zawodników i zawodniczek.

MP 1

MP 2

MP 5

MP 6

MP 12

MP 16

MP4

MP7

MP8

MP9

MP10

MP13

MP14

MP15

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin International Budo Kai IBK juniorów i seniorów odbyły się 12 grudnia w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie. Organizatorem był Mazowiecko – Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Instytut Budokai z Shihanem Arturem Więzowskim, Michałem Klimowiczem Radnym Zambrowskim i Sensei Robert Gaździk, Sensei Wojciechem Zagdańskim, Sensei Zbigniewem Dąbrowskim na czele. Patronat nad zawodami sprawował Burmistrz Miasta Zambrów, Klub otrzymał wparcie finansowe z Urzędu Miasta Zambrów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego od Zakładu Kruszyw Państwa Rupińskich z Szumowa, Zambrowskiego Ciepłownictwa, Spółdzielni Mieszkaniowej Nadzieja, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zambrowie, Zarządu Nieruchomości w Zambrowie.

Mistrzostwa skupiły dużą ilość zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. W sumie było około 200 uczestników z Wietnamu, Holandii, Węgier, Białorusi i Polski. Walki były ciężkie i emocjonujące, szczególnie w kategorii K1 oraz mini MMA. Gościem honorowym Mistrzostw był Prezydent International Budo Kai – Kancho Gerard Gordeau 9 dan – wybitny i legendarny Mistrz Kyokushin Karate i UFC a także Mistrz Ch Van Truong wietnamskie Kung Fu

Po pojedynkach kwalifikacyjnych, które rozgrywane były przez całą sobotę, wieczorem rozegrane zostały walki finałowe. Zawodnicy na zakończenie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Karate Kyokushin International Budo Kai IBK otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy podpisane przez Kancho Gordeau 9 dan kilku instruktorów otrzymało także międzynarodowe licencje instruktorskie jako International Budo Kai, Puchary i Dyplomy wręczali Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Korzeniowski, Radny Michał Klimowicz, Dyrektor Miejskiego Gimnazjum Ryszard Ogrodnik, Kancho Gordeau.
Zawody sędziowali Shihan Maciej Misiak, Shihan Mirosław Jędrowski, Kancho Gerard Gordeau 9 dan

Mistrzostwa Uświetnił i uatrakcyjnił pokaz gości z Wietnamu zademonstrowali oni zgromadzonej publiczności tzw. taniec Smoka oraz elementy wietnamskiego kung-fu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.